Logo Galeria NEXT

Aukcje

 

Fundowicz Natalia

Fundowicz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kierunek malarstwo w pracowni malarstwa prowadzonej przez prof. Adama Brinckena oraz pracowni rysunku prowadzonej przez dr. Rafała Borcza. W roku 2014, 2015, 2016 otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Od 2013 r. czynnie bierze udział w wielu aukcjach sztuki i wystawach zbiorowych w całej Polsce (Opole, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Kraków, Warszawa) oraz współpracuje z polskimi galeriami sztuki oraz Ad Lib Gallery w Londynie.

Ważniejsze osiągnięcia i wystawy:

- “Nazwij mnie swoją” wystawa indywidualna Galeria New Era Art, Kraków, czerwiec 2020 r.
- “Abstract Beauty” wystawa indywidualna Spa Clinique, Londyn, wrzesień - październik 2019 r.
- Projekt „Re-Akcje 4” wystawa zbiorowa, Mała Zbrojownia, Wydział Rzeźby i Intermediów   Akademii Sztuk Pięknych, Gdańsk, kwiecień 2016 r.
-  Projekt „To Ja. To MY.”- wystawa zbiorowa Małopolskie Ogród Sztuki, Kraków, luty 2016 r.
- “Traces” - wystawa indywidualna, Wiedeń, Austria, lipiec - sierpień 2015 r.
- Projekt  „Re-Akcje 3” - wystawa indywidualna Mała Zbrojownia, Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych, Gdańsk, marzec - kwiecień 2015 r.
- “Zespół Wespół” - wystawa zbiorowa, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków, 2015 r.
- kwARTet"  - wystawa zbiorowa„Centrum Kultury im. Kamila Cypriana Norwida, Kraków, wrzesień - październik 2014 r.
- „Something New” - wystawa indywidualna,  „Nigel Bartlett-antique shop”, Dartmouth,  Anglia, wrzesień 2014 r.
- “The Variety of N.” - wystawa indywidualna,  Polish Social and Cultural Association,  Galeria POSK,  Londyn, sierpień 2014 r.
- “Różnorodność” - wystawa indywidualna,  Klub Herbaciany “Nie lubię Poniedziałków”, Kraków, sierpień 2014 r.


  W swoich pracach korzystam z bogatego zasobu różnych technik i sposobów ekspresji. Na obrazach prezentuję ślady po mojej podróży ku afirmacji życia. Afirmacji natury, kobiecości, ciała, macierzyństwa. To, co widzę, osadzam na płaszczyznach z delikatnością i lekkością intensywnych, choć akwarelowych kolorów, starając się przy tym nie odbierać im ruchu. Na płótnach i na ścianach tworzę mapy umieszczonych jakby w stanie nieważkości barwnych znaków i metaforycznych form. Zaludniają przestrzeń, uciekają z obrazów, ulatniania się, spadają i rozmywają się w powietrzu i na ziemi. Nie lubią zamkniętych ram, jak i zamkniętego umysłu. Forma, o jakiej myślę i której poszukuję, musi być, symulacją wewnętrznego przeżycia, jego synestezyjnym kształtem, który określa mój zamysł, kształtujący go następnie w dzieło.
Ważny jest dla mnie również sam proces tworzenia oraz jego nieoczywistość. Podejmowanie niektórych decyzji trwa godziny, dni, niektórych zaledwie sekundy, uzależniając końcowy efekt od gestu, chwilowego wybuchu. Jednakowoż raz podjęta decyzja, pozostaje na zawsze, nie da się jej przemalować, zmyć, poprawić. Tym charakteryzuje się technika wodna, której używam.

Oferta

< Powrót
Wyników 1 - 1 z 1

FUNDOWICZ Natalia

Ceny obrazów dostępne są w siedzibie galerii. Zapytaj o cenę: info@galerianext.pl

Natalia Fundowicz, Mroczne materie, 2021 r., akryl, tusz akrylowy, akwarela na surowym lnianym płótnie,  100 x 120 cm

Mroczne materie, 2021 r.

akryl, tusz akrylowy, akwarela na surowym lnianym płótnie, 100 x 120 cm
cena: 3.000 PLN zamawiam

Newsletter ikona   Bądź na bieżąco z wydarzeniami