Logo Galeria NEXT

Artyści

 

ZAREJESTRUJ SIĘ   |    ZALOGUJ

Bojdys Rafał

bojdys

Urodził się w 1967 roku w Bielsku-Białej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1988-1993 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uzyskał dyplom w pracowni projektowej doc. Tomasza Jury (plakat) i w pracowni malarstwa i rysunku prof. A.S. Kowalskiego. W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Indywidualne: w 1994 roku wystawa w Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej, 1995- w Galerii Sagan w Essen, 1998 w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej, 1999- w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. Zbiorowe: 1993- Młode malarstwo polskie, Essen, 1994- Praca roku, Galeria ZPAP Katowice (wyróżnienie), 1995- 1.Letni Salon Sztuki, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (wyróżnienie), 1996 - Galeria Sagan, Essen (Niemcy), 1997 - Warszawski Miesiąc Malarstwa, Galeria DAP, Warszawa, 1998 - Zimowy Salon Sztuki, Galeria Bielska BWA, Bielsko Biała (wyróżnienie), 1998 - Salon Beskidy, Cadca (Słowacja), 1999 - XXXIV Ogólnopolska wystawa malarstwa "Bielska Jesień`99", Galeria Bielska BWA, Bielsko – Biała.

Oferta

CHAZME 718 / Kaliński Daniel /

Chazme

Urodził się w 1980 roku w Laufen w Szwajcarii. Działający pod nazwą CHAZME 718 – absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej . Od 1996 roku związany jest ze street art’em. Zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. W swojej twórczości wykorzystuje mieszankę sprayów, standardowych farb i odcisków gazet. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Szczecin, Kraków. Wystawiał swoje prace w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Berlinie, Monachium i Glasgow.

Oferta

Cieśla Maciej

Ciesla-Maciej-foto

Maciej Cieśla (ur. 1988) - absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby, w pracowni Piotra Błażejewskiego (dyplom w 2013).
Po ukończeniu studiów przez okres dwóch lat poszukiwał rozwiązań technicznych oraz narzędzi wyrazu artystycznego, dzięki którym mógł jak najlepiej, w sposób szczery i nieprzekłamany realizować swoje tematy. Pracował także nad zidentyfikowaniem i uzasadnieniem fundamentów tematycznych.
Tematyka jego prac ewoluowała wraz z poszukiwaniami technicznymi aż udało mu się skrystalizować prywatne, charakterystyczne tematy i postaci powstałe w jego duchowym świecie. Przeplata ironiczne podejście do zła z kobietą zdystansowaną do męskiego ego,  symbolami mitologicznymi oraz folklorystycznymi. Wplata czarty, demony, które same w sobie  ulegają pokusom, wdziękom kobiet, a ich "zło" w zderzeniu z realnym światem jest naiwne, nieszkodliwe, ludzkie. Jego inspiracją jest także natura, światło i forma przyrody.
Od około dwóch lat posługuje się techniką która jest efektem poszukiwań i pracy nad jego malarstwem. Wynika ona z interpretacji postimpresjonizmu, neofowizmu, abstrakcji w formie geometrycznej i symboliki. Z owych interpretacji buduje własny unikatowy styl.
Maluje także pod pseudonimem Polski Thomas, pod którym porusza temat płaszczyzny w malarstwie, a także materii, mikroświata i tematy abstrakcyjne.

Oferta

Cyranka-Pytlik Agnieszka

cyranka avatar

Agnieszka Cyranka-Pytlik (ur.1986)

WYKSZTAŁCENIE:
•    Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, ASP Kraków (2013)
•    Dyplom z rysunku w pracowni dr. Wojciecha Kubiaka, ASP Kraków (2013)
•    Dyplom z fotografii w pracowni prof. Witolda Jacykowa, UŚ (2010)
•    Magister sztuki, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego (2010)
•    Ukończyła Studium Fotografii, Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej (2010)

WYBRANE WYSTAWY:
•    Fundacja 4 Style, "Kompatybilność", wystawa indywidualna, /fotografia/ Kraków (2017)
•    Chelsea Old Town Hall, Parallax Art Fair, /fotografia/ Londyn (2017)
•    Galeria Przy Teatrze - AMARISTO - Teatr Narodowy, "Jasinski&friends V", Wystawa młodych artystów, /fotografia/ Warszawa (2016)
•    Galeria VŠB TUO, "W GŁĄB", Wystawa indywidualna, /malarstwo/ Ostrava (2016)
•    DK Chwałowice, Wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej "Foto-Pein 9", /fotografia/ Rybnik - Chwałowice (2015)
•    ER, Wystawa pokonkursowa XXI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki im. Vincenta Van Gogha, /malarstwo/ Rybnik (2013)
•    Hala Dawnej Drukarni, Biennale w Wenecji Cieszyńskiej, /malarstwo/ Cieszyn (2012)
•    Galeria B&B, "Lanckorona 2011" - Wystawa powarsztatowa, /fotografia/ Bielsko - Biała (2012)
•    Dom Kultury Włókniarzy, Wystawa prac dyplomowych z pracowni fotografii prof. Witolda Jacykowa z Wydziału Artystycznego w Cieszynie, /fotografia/ Bielsko - Biała (2011)
•    DK Chwałowice, Wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej "Foto-Pein 5", /fotografia/ Rybnik - Chwałowice (2011)
•    Galeria ODA, Piotrkowskie Biennale Sztuki, /malarstwo/ Piotrków Trybunalski (2011)
•    Galeria "Na Piętrze", Dom Narodowy w Cieszynie, /fotografia/ (2010)
•    Galeria A1, /fotografia/ Kraków (2010)

Oferta

Danielewska-Wietecka Urszula

danielewska-wietecka-profil

Urszula Danielewska, właściwie Urszula Danielewska-Wietecka (ur. 9 lutego 1942 w Bydgoszczy; zm. 5 grudnia 2015 tamże) – polska malarka, projektantka i aranżatorka wnętrz.
W latach 1961-1966 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni Stanisława Borysowskiego. W latach 1966-1980 obok pracy twórczej zajmowała się projektowaniem mody, grafiki reklamowej i malarstwem Pracowała dla takich zakładów jak dla ZPO Kreacja, ZPD Dzianotex oraz Zakładów Obuwniczych Kobra. Brała udział w konkursach i wystawach zbiorowych bydgoskiego środowiska twórców.
Od 1980 roku poświęciła się wyłącznie pracy twórczej. Jesienią 1980 r. otrzymała stypendium Wydziału Kultury Miasta w Ratyzbonie i przez kilka miesięcy malowała i rysowała w Bawarii. W Ratyzbonie odbyła się też jej pierwsza zagraniczna wystawa indywidualna. W 1986 roku otrzymała półroczne Stypendium miasta Spira i Ministerstwa Kultury Nadrenii-Palatynatu, zakończone dużą indywidualną wystawą. Ponadto była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki (1984) oraz Wojewody Bydgoskiego(1987). W latach 1986-1987 odbyła w ramach wymiany kulturalnej podróże studyjne do Wietnamu (1986) i Związku radzieckiego (1987), a w latach późniejszych także do Francji, Tunezji, Egiptu i Jordanii.
W roku 1991 otworzyła w Bydgoszczy własną Galerię pn. „Art-Deko-Gallery”, w której odbywały się kameralne koncerty z udziałem muzyków z Filharmonii Pomorskiej oraz prezentacje malarstwa i grafiki. Była koordynatorem kilku wystaw zagranicznych twórców ze środowiska bydgoskich (m.in.: w Ratyzbonie, Mannheim i Essen)
Ostatnich 15 lat życia poświęciła na projektowanie i aranżacje wnętrz biur, gabinetów lekarskich, kancelarii notarialnych i adwokackich, domów i mieszkań osób prywatnych. Wśród jej zleceniodawców były także instytucje jak np. Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, jeden z dziekanatów Akademii Techniczno-Rolniczej (dzisiaj Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy). Malowała wówczas sporadycznie, głównie na zamówienia, dlatego też z tego okresu zachowały się jedynie nieliczne szkice na papierze i kartonie.
Była członekiem ZPAP Bydgoszcz (1966-1983) i ZPAMiG (od 1984)
W twórczości Urszuli Danielewskiej można wyróżnić dwa zasadnicze okresy: surrealistyczny (po 1976 r.) oraz inspirowany twórczością niemieckiej Grupy „Nowi dzicy” (niem. Neue Wilde). Okres „Dziki” to twórczość od 1986 roku. W tym okresie powstały głównie obrazy dużego formatu na płótnie, ale także na kartonie i papierze. Głównie są to nieco groteskowe postacie ludzkie malowane żywiołowo bez zbędnych szczegółów; początkowo w szarościach a później w kolorach o mocnym natężeniu. W tym okresie często sygnowała swoje prace jako „Dan”
Jej prace znajduję się w zbiorach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, BWA w Rzeszowie, BWA w Olsztynie, Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. Anglii, Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Niemczech, Danii i USA).


Oferta

Delińska Iwona

iwona delińska

Artystka urodziła się w Gdyni. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku w latach 1985-1992. Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Unikatowej u prof. B. Swiderskiej. Aneks W Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Oprócz malarstwa zajmuje się również projektowaniem dzianiny wykonywanej ręcznie. Swoje obrazy prezentowała na wystawach w Trójmieście, Warszawie, Berlinie i Nowym Jorku.

Oferta

Dętkoś Aleksander

DETKOS

Aleksander Dętkoś (ur. 1939 w Gorlicach) – rzeźbiarz polski.

Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem (1955-1960) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, Wydział Rzeźby i Ceramiki w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego (1960-1966). W tym samym czasie ukończył także studium pedagogiczne. W latach 1966-1969 pracował jako plastyk-pedagog w szkolnictwie specjalnym na Wybrzeżu.

Laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach rzeźbiarskich. Jego nazwisko znajduje się w angielskiej edycji biografii artystów współczesnych, wydanej w Lozannie pt: Kto jest kim.

Od 1999 należy do Accademia Internazionale – Greci Marino – Italia, z tytułem członka Akademii Sztuki. Od lat 70. mieszka w Bydgoszczy w dzielnicy Miedzyń.
Wystawy indywidualne

    1978 – wystawa rzeźby, Włocławek, Ciechocinek
    1979 – wystawa rzeźby, Bydgoszcz, Tuchola
    1990 – wystawa rzeźby, BWA Bydgoszcz
    1990 – "Kunst aus Osteuropa", Essen, Niemcy
    1991 – wystawa rzeźby, Grudziądz, galeria "Probot"
    1994 – wystawa rzeźby, Zakopane, BWA
    1995 – wystawa rzeźby, Galerie Edition A. F., Solingen, Niemcy
    1995 – wystawa rzeźby, Dom Duński, Bydgoszcz
    1998 – "Reminiscencje portretu", WSP, Bydgoszcz
    1999 – wystawa rzeźby, Hotel City, Bydgoszcz
    1999 – wystawa rzeźby, Hobro, Dania
    2000 – wystawa rzeźby, Kopenhaga, Dania
    2000 – wystawa rzeźby, galeria "Non-fere", Bydgoszcz

Ważniejsze wystawy zbiorowe

    1969 – "Rzeźba młodych", Kraków
    1970 – wystawa plastyki województwa bydgoskiego, BWA, Bydgoszcz
    1971 – wystawa rzeźby, Galeria Zachęta, Warszawa
    1972 – pokonkursowa wystawa o tematyce "Kopernik", BWA, Bydgoszcz
    1973 – wystawa prac członków Okręgu Bydgoskiego, ZPAP, Gdańsk
    1974 – wystawa rzeźby, Sopot
    1975 – wystawa pokonkursowa "Człowiek", Warszawa
    1976 – "Osiągnięcia kultury polskiej", Moskwa, Berlin
    1977 – VI Międzynarodowe Biennale Sztuki, Madryt, Hiszpania
    1979 – VII Międzynarodowe Biennale Sztuki, Madryt, Hiszpania
    1979 – "Tendencje i osobowości", Warszawa
    1979 – Biennale Małych Form Rzeźbiarskich, BWA, Poznań
    1981 – wystawa prac członków Okręgu Bydgoskiego, ZPAP, Bydgoszcz
    1982 – wystawa rzeźby polskiej, Düsseldorf, Niemcy
    1983 – Biennale Rzeźby z Poznania, Hannover, Niemcy
    1984 – wystawa z okazji otwarcia galerii Związku Artystów Rzeźbiarzy, Warszawa
    1985 – Bydgoskie Targi Sztuki, BWA, Bydgoszcz
    1986 – IX Międzynarodowe Biennale Rzeźby o Tematyce Sportowej, Barcelona, Hiszpania
    1987 – Biennale Rzeźby Sakralnej, Kraków, Katowice
    1988 – Międzynarodowy Konkurs na Rzeźbę "Dante", Rawenna, Włochy
    1989 – ogólnopolska wystawa rzeźby "1979-1989", Warszawa
    1990 – Międzynarodowy Konkurs Sztuki, Nowy Jork, USA
    1991 – wystawa artystów gdańskich, Oslo, Düsseldorf, Kilonia
    1993 – "Zimowy Salon Rzeźby'93", Warszawa
    1995 – wystawa artystów z Bydgoszczy, Galeria T.T., Norymberga, Niemcy
    1997 – "Dante w sztuce polskiej", Instytut Polski, Rzym
    1998 – Międzynarodowe Biennale Rzeźby, Rawenna, Włochy
    2000 – "Ochrona Środowiska naturalnego", ZAR, Szczecin

Nagrody (wybór)

        1972 – II i III nagroda w konkursie na rzeźbę o tematyce "Kopernik"
        1973 – I nagroda w konkursie "Kopernik i jego myśl"
        1975 – II nagroda za rzeźbę w konkursie "Człowiek, Warszawa
        1976 – I nagroda za rzeźbę i realizacja w konkursie rzeźbiarskim "Bydgoszcz '75"
        1980 – II nagroda w konkursie na rzeźbę "Bydgoszcz moje miasto"
        1981 – Medal na III Biennale Małych Form Rzeźbiarskich, Poznań
        1983 – Medal na Biennale Rzeźby
        1984 – I nagroda w ogólnopolskim "Konkursie olimpijskim"
        1988 – Złoty Medal w międzynarodowym konkursie na rzeźbę "Dante"
        1992 – Grand Prix na I Biennale Plastyki Bydgoskiej
        1993 – Brązowy medal na IX biennale Małych Form
        2001 – Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Bydgoszczy
        2002 – Srebrny Medal na ogólnopolskiej wystawie "Salon Zimowy"

Oferta

Domżalski Andrzej

domzalski

Urodzony 3 grudnia 1945 r. w Bydgoszczy, obecnie mieszka w Warszawie; w 1971 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (od 1996 – Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network. Współpracował również jako grafik z wydawnictwami nowojorskimi, stale współpracował m. in. z nowojorskimi galeriami Andrew Kolba i Michaela Kazana, pracował jako architekt w Ehrencrantz and Eckstut Architect Company. W latach 1996-2004 pracował w Warszawie przy projektach i realizacjach architektonicznych. W latach 2004-2008 r. mieszkał i tworzył w Los Angeles, należąc do grupy artystów amerykańskich Venice Beach.
Prezentował swoje malarstwo na Venice Beach, współpracował z galeriami i wydawnictwami w Los Angeles. Od debiutu w 1971 r. w Gdańsku wielokrotnie prezentował swoje malarstwo na wystawach indywidualnych na całym świecie.
Jego prace malarskie i graficzne są reprezentowane w kolekcjach w większości krajów na świecie.

Oferta

Dydo Mariusz

Dydo-Mariusz-foto

Po ukończeniu działu Meblarstwo Artystyczne w PLSP w Tarnowie, dostał się na wydział rzeźby krakowskiej ASP, którą ukończył w 2004r. Przed i w trakcie studiów działał w Autorskiej Grupie Artystycznej Jacka Kucaby "Ruchome Święto". W trakcie studiów brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz dwukrotnie, na zaproszenie Commune de Lorentzweiller, Luksemburg w projektach malarskich "Mieszkańcy Lorentzweiller" i "Pejzaże Lorentzweiller". Po ukończeniu studiów był laureatem nagród i wyróżnień dla obrazów z cyklu www.cykl.dy oraz nagrody Artystycznej Miasta Kraków. W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeum Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Miasta Krakowa pod płytą Rynku Głównego, Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (wspólnie z Zbigniewem Blajerskim). Od roku 2008 tworzy małe cykle rzeźbiarskie w ceramice odlewanej, które tworzą markę Marius Dydo. W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promować markę oraz artystów zaproszonych do jej budowy. Jest autorem projektu figur do wielkopomnikowego założenia architektonicznego dla Fundacji Pomnik Ofiar Katynia. W swojej twórczości inspiruje się liniami przecięć mitologii i sztuki, tradycją mistrzów i wizytą w hipermarkecie.

Oferta

Fronczak Andrzej

Fronczak-FOTO

Uznany polski artysta malarz, uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Udział w ponad 40 wystawach indywidualnych między innymi w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu oraz w ośrodkach polonijnych w Chicago, Detroit i Paryżu. W swoim dorobku posiada udział ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach w tym w 9 o randze międzynarodowej. Członek ZPAP. W 2009r. Nagroda Prezydenta Miasta Włocławka w dziedzinie kultury a w 2012r. wyróżnienie. W 2010r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Jego prace wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Oferta

Jankiewicz Łukasz

Jankiewicz-foto

Z wyksztalcenia jest architektem wnętrz, ukończył Wyższą Szkolę Humanistyczną we Wrocławiu. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z impresjonizmu, ważną rolę w jego pracach odgrywają kolor i faktura wciąż eksperymentuje z różnymi narzędziami malarskimi. Artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą. W grudniu 2014r. w Galerii POSK w Londynie brał udział w zbiorowej wystawie polskiego malarstwa współczesnego „DNA Kobiety”. W listopadzie 2015r. w Galerii DNA we Wrocławiu odbyła się indywidualna wystawa artysty pt. „Symbioza”, gdzie w cyklu obrazów przedstawiał nierozerwalny związek człowieka z naturą. Obecnie jego prace możną oglądać na zbiorowej wystawie w Promenadach Wrocławskich do czerwca 2016 roku. W 2012r. zdobył nagrodę Wydziału Promocji Urzędu Miasta Wrocławia na pokazie "Ubrać Wrocław" za strój inspirowany Iglicą.

Oferta

Jarzymowska Anna

JARZYMOWSKA

Urodzona w Rybniku w 1988 roku, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych
w Katowicach pod kierunkiem prof. Ireneusza Walczaka. Zajmuje się malarstwem mało- i wielkoformatowym. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. W jej malarstwie kluczową rolę odgrywa podświadomość. Obraz powstaje jako odpowiedź na wewnętrzne impulsy i jest czysto intuicyjnym zapisem.

Oferta

Juriewicz Jacek

JURIEWICZ

Urodził się w 1966 r. w Szczecinku. (woj. zachodniopomorskie). Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem i rysunkiem ujawniło się już w latach młodzieńczych. W połowie lat 80- tych poświęca się malarstwu. Prywatne lekcje malarstwa i rysunku pobierał u Andrzeja Bereziańskiego , Ewy Jędrzejewskiej-Drygas oraz u Wiesława Adamskiego. Obrazy, które powstały w drugiej połowie lat osiemdziesiątych cechuje katastrofizm, co było następstwem fascynacji obrazami Hieronima Boscha, Salvadora Dali, Zdzisława Beksińskiego. Okres ten trwał około 10 lat i został uwieńczony wieloma wystawami w kraju i za granicą. Później w twórczości Jacka Juriewicza pojawiają się tendencje realistyczne - pejzaże i architektura rodzinnych stron. W nowym stuleciu następuje u Jacka Juriewicza zmiana zainteresowań. Pojawia się zainteresowanie postacią ludzką, przede wszystkim aktem i portretem jak i naturą. Prace artysty cechuje wysoka estetyka i ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, co sprawia, że oglądane obrazy (głównie portrety, natura) sprawiają wrażenie sennych wizji lub obrazów malowanych z wyobraźni, a nie z natury. Jacek Juriewicz wystawiał wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (np. w Koszalinie, Szczecinku. ,Luboradzy,Sopot) i poza granicami kraju w Niemczech (Uelzen, Frankfurt a.Main, Dortmund, Kamen, Bad Bevensen, Akwisgran) Holandii (Venlo) Anglii (Londyn) Jego prace są znane w Galeriach w USA, Holandii, Niemczech i Polsce.

Oferta

Kacalak Albertyna

Kacalak

Urodziła się 27 czerwca 1988 roku w Łodzi. W latach 2007-2009 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uzyskała dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Janusza Jaroszewskiego oraz z zakresu multimediów w pracowni prof. Pawła Jarodzkiego. Zajmuje się głównie malarstwem, jednak w swoich poszukiwaniach artystycznych sięga także do obszarów sztuki wideo i rysunku. Bierze udział w licznych wystawach krajowych, sympozjach artystycznych i plenerach malarskich.

Oferta

Kołodziejczyk Tomasz

Kołodziejczyk

W latach 1997-2003 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego w 2003 roku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i malarstwem ściennym. Stypendysta Ministra Kultury 2001/2002.

Oferta

Kot Małgorzata

KOT-foto

Studiowała ma Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Stefana Borzęckiego. W latach 1991-1998 była asystentką u prof. Bronisława Chromego na Krakowskiej ASP. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a od roku 2014 ceramiką tworząc pod logiem marki Marius Dydo. Jest autorką ponad 200 medali, kilkudziesięciu statuetek dla instytucji publicznych i osób prywatnych.

 

Oferta

Kuran Tomasz

Kuran

Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dyplom w katedrze Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Joanny Szpor. Studiował również malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego - aneks malarski do dyplomu „studium głowy”. Artysta wszechstronnie wykształcony, doskonale czujący się na polu rysunku, malarstwa, kolażu. Bohaterami jego prac są najczęściej abstrakcyjnie traktowane figury, płaszczyzny które osadza w różnego rodzaju pejzażach, motywach czy kolorystycznej dynamice. Przede wszystkim najważniejszy jest dla niego kolor, dynamika obrazu oraz działania plam czy faktur. Aby to uzyskać często wychodzi po za ramy klasyczne obrazu poprzez łączenie technik., dążąc do tego aby obraz był jak najbardziej ciekawy, twórczy, dający odbiorcy możliwość indywidualnej interpretacji. Jego obrazy to głównie splot emocji bardziej lub mniej wypełnionych uczuciem, bądź gra bliżej nie sprecyzowanych bohaterów ujętych w chwili. Nie tworzy w jednym stylu co jest charakterystyczne dla wielu współczesnych twórców lecz chodzi różnymi, bardzo indywidualnymi ścieżkami - obraz ma być ciekawy, inspirujący, poruszający - stąd w jego twórczości są pejzaże, abstrakcje, grafiki, obrazy monochromatyczne, nie obce mu są takie działania jak chlapanie, przyklejanie, wycinanie czy drapanie. To twórca, którego prace nie zawsze łatwo jest zaakceptować. Współpracuje z galeriami: NEXT, Bellotto, ARTtu, Cavaletto,  Sztuka dla sztuki, 101 i  z domami aukcyjnymi: NEXT - Aukcje Sztuki i Desa Unicum. Ostatnie, ważniejsze indywidualne wystawy malarstwa: w Państwowej galerii Sztuki W Płocku pt.” Chwile emocje uczucia”,  w galerii „Dzwonnica” pt „Święci inaczej” w Warszawie, dwie wystawy we Wiedniu pt. „Emocje w pejzażu” i ostatnio  w Galerii 101 Projekt wystawa pt. „Grenlandia nie jest czarno-biała”.

Oferta

Kwapisz-Grabowska Magdalena

Kwapisz Grabowska

Urodziła się w Gliwicach. Ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych (filia Katowice) w 1999 roku uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej u prof. S. Kluski oraz malarstwa u prof. J. Rykały. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Chelsea International Fine Art Competition w Nowym Jorku. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Berlinie.

Oferta

Laskowski Henryk

LASKOWSKI

Urodzony w 1951r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Dyplom (1977) z wyróżnieniem w pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Lucjana Mianowskiego. Aneks w pracowni ilustracji i plakatu prof. Waldemara Świerzego. W latach 80.zajmuje się grafiką wydawniczą (ilustracja książkowa, projekty okładek, plakat), rysunkiem oraz sporadycznie malarstwem. Pobyt we Francji,a także podróże do Włoch, Hiszpanii, Anglii spowodowały u niego większe zainteresowanie malarstwem jako medium, które lepiej pozwala opisać otaczającą rzeczywistość. W swoich pracach porusza się w kręgu szeroko pojętej tematyki miejskiej. Interesuje go także pejzaż, natura i człowiek. W jego malarstwie znaleźć można odniesienia do sztuki pop-artu, hiperrealizmu czy surrealizmu. Zazwyczaj przemawia łagodnie, posługując się językiem poetyckiej metafory. Rolę nieodłącznego szkicownika pełni u niego aparat fotograficzny. Uchwycone okiem obiektywu fragmenty rzeczywistości interpretuje przy użyciu środków właściwych malarstwu. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.

2016 – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,  25 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego
2016 – Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz,  wystawa pokonkursowa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. L. Wyczółkowskiego
2015 – Contemporary Polish Art., Parlament Komisji Europejskiej, Helsinki; Finlandia,  2015 – Galeria im. M.E. Andriollego, Nałęczowski Ośrodek Kultury, wystawa pokonkursowa V Międzynarodowego Konkursu na Rysunek
2015 – Galeria CDEF, Olsztyn
2011 – Galeria U  Warszawa
2011 – Kunst aus Polen,  Stuttgart, Niemcy
2010 – Galleria Poliedro, Triest, Włochy
2009 – Paris L’Obsession – Obsesja Paryż; Galeria SD Wilanów
2009 – Widzialne, Niewidzialne; Płocka Galeria Sztuki
2008 – Surrealiści polscy, Galeria SD  Panorama
2007 – Galeria Składnica Sztuki; Warszawa
2003 – Warszawski Przegląd Sztuk Pięknych; DAP Warszawa
2001 – Argonauci III RP,  Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Warszawa
1998 – Dom Darmstadt; Płock
1997 – Miejskie Centrum Kultury; Radom
1994 – Muzeum Wojska Polskiego, wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu ,,Dni Walczącej Warszawy” z okazji 50. Rocznicy Powstania Warszawskiego, Warszawa
1992 – Warszawska Dekada Sztuki
1990 – Muzeum Sportu, Warszawa
1982 – Galerie Atelier2; Paryż, Francja
1979 – 7. Bienal Internacional del Deporte, Barcelona; Hiszpania
1976 – Międzynarodowy Przegląd Grafiki Studenckiej; Kraków
1975 – 3. Biennale Internationale de L’Image, Epinal; Francja

Prace w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego,  oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Oferta

Lewandowski Juliusz

LEWANDOWSKI Juliusz

Malarz samouk. Jeden z nielicznych malarzy sztuki erotycznej w Polsce. Debiutował jako autor ilustracji do Lautréamontowskich „Pieśni Maldorora” i twórczości Markiza de Sade. Ważną częścią jego dorobku malarskiego są wątki autobiograficzne, które stają się pretekstem do ukazywania uniwersalnych problemów ludzkiej natury.
Obecnie w swoich pracach także porusza tematykę społeczną i obyczajową: maluje m.in. o Wielkiej Rewolucji Francuskiej, wojnie domowej w Hiszpanii czy Republice Weimarskiej. W charakterystyczny dla siebie sposób komentuje również aktualną sytuację Polski. Oprócz wielopostaciowych scen rodzajowych maluje kameralne portrety z martwymi naturami, które często stanowią klucz interpretacyjny do anegdoty zawartej w obrazie.
Główną inspiracją jest dla niego tradycja malarstwa figuratywnego XX w. – ekspresjonizm, Nowa Rzeczowość, kubizm i malarstwo rosyjskie.

Oferta

Malinowski Jacek

Jacek Malinowski

Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W – Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej FreeArt, którego jest prezesem. „Moje obrazy to ciągłe poszukiwanie ruchu, konfrontacja dynamicznych przestrzeni ze statyką płaszczyzn. Odkrywanie kinetyki koloru.”

Oferta

Misztal Joanna

MISZTAL-Joanna

Absolwenta wrocławskiej ASP na Wydziale Ceramiki i Szkła. Malarstwo studiowała w pracowni prof. K. Jarodzkiego. W jej każdej pracy widać umiłowanie do materii przestrzennej (ceramiki). Bardzo wyraźna i zróżnicowana faktura oraz często używane różne odcienie złota nadają specyficzny i niepowtarzalny wygląd malowanym obrazom. Jej prace znajdują się w kolekcjach różnego rodzaju instytucji, a także osób prywatnych w kraju, jak i za granicą.

Oferta

MONSTFUR Gawron Łukasz / Stypka Bartłomiej

monstfur

Bartłomiej Stypka  (urodzony w 1983 roku) i Łukasz Gawron (urodzony w 1984 roku) tworzą artystyczny duet MONSTFUR, nazywany też Potforem. To młodzi artyści wywodzący się z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uprawiają malarstwo, grafikę szablonową, graffiti. Unikają indywidualnego podpisywania prac, sygnując je nazwą grupy. Stypendyści stypendium twórczego Prezydenta miasta Częstochowy. Monstfur rozpoczynał od sztuki ulicy – graffiti, z czasem wypracowując swój indywidualny styl i techniki pracy. W projektach w przestrzeni miejskiej posługują się przede wszystkim grafiką szablonową, do której matryce szablonów są wykonywane ręcznie. W malarstwie chętnie sięgają poza konwencjonalne podobrazia, stosując jako podkłady stare szyldy, tablice informacyjne, skorodowane blachy, kartony. Obok działań w sferze ulicznej, Monstfur pojawia się także w galeriach sztuki. Bywa uczestnikiem imprez i wystaw zbiorowych poświęconych street-artowi, graffiti, technice szablonowej. W październiku 2007 roku duet artystów zaprezentował swoja twórczość podczas Festiwalu Młodej Sztuki Arterie, w 2008 roku podczas Triennale Sztuki Najnowszej (wyróżnienie). Monstfur znalazł się wśród artystów zaprezentowanych w pierwszym albumie poświęconym sztuce przestrzeni publicznej „Polski street-art.”, wydanym w 2010 roku.

Oferta

Mościcki Igor

moscicki

Ukończył z wyróżnieniem 5-letnie Liceum Plastyczne dla dzieci i młodzieży im. Władimira Tatlina w Rosji, a następnie również z wyróżnieniem zasadnicze 5-letnie studia w Technikum Sztuk Pięknych im. K.A. Sawickiego. Będąc na ostatnim roku, pracował jako nauczyciel plastyki. Następnie podjął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. I. Glazunowa w Moskwie na kierunku malarstwo. Z sześcioletnich studiów zrezygnował i przeprowadził się do Polski. W Poznaniu uzyskał tytuł magistra socjologii, następnie rozpoczął studia podyplomowe.

Oferta

Nowak Andrzej

Nowak Andrzej

Rodowity Bydgoszczanin.
Od ponad 30-tu lat żyje i tworzy w Niemczech.
W latach 1979-1984 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu najpierw w pracowni Stanisława Borysowskiego, potem Jana Kaczmarskiego.
Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek.
Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Oferta

Pastuszenko Natalia

Pastuszenko Natalia

Artystka ukończyła Wydział Architektury Ukraińskiej Akademii Sztuk w Kijowie, uzyskując w 1996r. dyplom artysty-architekta pod kierunkiem profesora  Igora Szpary. Zajmuje się grafiką, malarstwem, ilustracją książkową oraz projektowaniem wnętrz. W 2007r.  była stypendystką programu Ministra Kultury RP „Gaude Polonia”.
W 2010r.  jako ilustrator współpracowała z pismem  „Zwierciadło”  (ilustracje do powieści  filmowej „Utytłani miłością” Macieja Stuhra). Obecnie jest ilustratorką ukraińskiego pisma „SZO”. Jest autorką ilustracji do 18 książek dla dzieci. Brała udział w wystawach indywidualnych
i zbiorowych w Ukrainie, Polsce, Niemczech, we Włoszech, na Słowacji i w Czechach. W swoich pracach najczęściej wykorzystuje techniki mieszane: akryl, tusz, kolorowe i przezroczyste lakiery,
co daje możliwość łączyć techniki graficzne i malarskie.

Oferta

PENER / Świątecki Bartek /

PENER

Od 1996 roku związany ze sceną graffiti i street-artem. W 2006 ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Tworzy obrazy, murale, graffiti i instalacje. Pracuje jako nauczyciel malarstwa w szkole średniej - plastycznej. Jego prace to mieszanka abstrakcji i tradycyjnego graffiti, sztuki wysokiej i tak zwanej kultury „młodych”. W swoich pracach posługuje się nieregularnymi, geometrycznymi formami. W obszarze jego zainteresowań znajdują się kształty, formy, a także rytm kolorów.

Oferta

Piskozub Paweł

piskozub profil

Absolwent Wydziału Hisorycznego i Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z zakresu malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Muzykolog, kompozytor, arteterapeuta. Brał udział w kilku malarskich wystawach zbiorowych na terenie kraju. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Oferta

Rączka Anna

RACZKA

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im Juliana Fałata w Bielsku - Białej Zajmuje się projektowaniem graficznym, projektowaniem odzieży i ceramiki oraz innymi formami wyrazu plastycznego . Od 2010 r. skupia się tylko na rysunku i malarstwie . Swoje uczucia i przemyślenia jest najłatwiej wyrazić jej poprzez ten rodzaj twórczości . Dużą rolę odgrywają też graficzne doświadczenia, które  często przenoszone są na płótno  .
Wystawiała swoje prace w galeriach Bielska -Białej,  Poznaniu,  Bydgoszczy .
W 20 17 r. brała udział w projekcie pod nazwą “Metamorfoza”,  który poświęcony był twórczości Zdzisława Beksińskiego .Wystawy tego cyklu  odbywały się w Gdańsku  w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Włocławku W Centrum Kultury Browar B, w  Radomiu w Galerii ZASP im. Józefa Brandta, w Kołobrzegu w Galerii Sztuki Współczesnej i w Galerii Miejskiej we WrocławiuW 2017 r. wystawiała swoje prace również na Biennale Sztuki w Versilli we Włoszech a także na wystawie ,,Talenti Emergenti 2017” w Galerii Mentana we Florencji  
W październiku i w listopadzie  uczestniczyła 2017r. w dwóch wystawach ,,Rason & Emotions” i ,, I`ts Art !” w Galerii Merlino również we Florencji . W listopadzie odbyła się jej indywidualna wystawa prac w Żywej Galerii Stalowa 52 w Warszawie. Wystawia swoje obrazy również w Renata Fine Arts w West Palm Beach na Florydzie. Obrazy znajdują się też w zbiorach prywatnych w kraju oraz w USA , Holandii , Niemczech  i we Włoszech.

Oferta

Ryfa Krzysztof

Ryfa Krzysztof

Absolwent PWSSP w Poznaniu (obecnie ASP). Uzyskał status artysty plastyka MKiS w 1986r. w dziedzinie malarstwa.  Należy do ZPAP okręg poznański. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Brałem udział w licznych przeglądach Twórczości Artystycznej Nauczycieli Plastyków: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej - Kalisz, Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli - Lublin, Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki - Rzeszów, Salon Plastyki Egeria - Ostrów Wielkopolski, Ogólnopolskie Triennale Akwareli - Lublin, Bielska Jesień – Bielsko Biała, Arsenał 88 - Warszawa, Cztery Pory Roku - Szczecinek, Ostrowskie Biennale Grafiki i Rysunku - Ostrów Wielkopolski, Ogólnopolski Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego – Katowice, Międzynarodowa Wystawa „Bez granic” - Biała Podlaska, Twórczość Plastyczna Nauczycieli Galeria - Kalisz. Uczestniczyłem w wielu plenerach w kraju i za granicą, swoje prace prezentuje na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych uzyskując nagrody i wyróżnienia.

Oferta

Stępniak Małgorzata

Stepniak zdjecie

Urodzona w 1973r. w Częstochowie. W latach 1993-98 studiowała na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Od 2005r. Członek Zarządu Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie oraz pomysłodawca i kurator wszystkich edycji wystawy "8 KOBIET". Wybrane wystawy: 2015-Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów, 2014- Galeria Cassinos Poland, Warszawa, 2014- Gra, Galeria Grodzka, Kraków, 2014-Gra, Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, 2013- Malarstwo, Absurd 228, Warszawa. Artystka mieszka i tworzy w Częstochowie.

Oferta

Ślusarczyk Marzena

slusarczyk

Urodziła się w Katowicach w 1976 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2003 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Stypendystka stypendium Prezydenta miasta Gdańska (2001/2002). Finalistka konkursu Obraz roku 2003 w Warszawie oraz XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku.

Oferta

Tchórz Katarzyna

TCHORZ

Malarka, samouk, redaktorka działu plastycznego w sZAFie. W sztuce nie szuka ukojenia, ani idealnego piękna, a nasycenia intensywnością różnorakich emocji. Malarstwo pozwala jej na przeżywanie każdego doświadczenia po raz kolejny, ale w pełniejszym i głębszym wymiarze, staje się językiem do porozumienia ze światem i sobą. Wierna sobie i wciąż poszukująca.

Oferta

Tomalak Stanisław

Stanisław TOMALAK

urodzony w 1955 r. w Brzegu Dolnym.
Od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2011r., rekomendowany przez profesorów  S. Kortykę  i  W. Kuczmę z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie stał mu się bliski nurt zbliżony do realizmu fantastycznego.
Po 2000 roku coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji, nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i unikatowe technologie, wykorzystując imponujacą wiedzę z dziedziny chemii. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in. wchodzą mielone minerały stosowane w budownictwie. Obecnie wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu. Prace te mają zróżnicowaną powierzchnie, stanowią oryginalne obrazy - reliefy.

Ważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe oraz nagrody i wyróżnienia:

Galeria Sztuki NEXT, Bydgoszcz "Fragmenty świata - obrazy i reliefy", luty 2018
Alternatywy 33, Ostrów Wielkopolski, grudzień 2017
Barwy Wschowy, plener i wystawa, czerwiec, 2017
Wystawa retrospektywna, Brzeg Dolny 2017, marzec
Polska Sztuka Najnowsza, Bruksela 2016
Wystawa  „Pejzaż współczesny“, Częstochowa  2015
Portal of Enigma, Agora Gallery, Nowy Jork 2015
43 Salon Zimowy Radom, 2015
IV Międzynarodowe Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014"
VI Międzynarodowe Biennale Pasteli – Nowy Sącz 2013
VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny – Gdynia 2013
Wozownia Toruń - Triennale Małych Form, 2013
Wystawa plakatu - Dekalog, Bielsko-Biała , 2013
Wystawa „Pejzaż współczesny“, Częstochowa 2013
7 Biennale Miniatury, Częstochowa 2012
42 Salon Zimowy Radom, 2011
Galeria Ether Warszawa, czerwiec 2011
II Edycja Międzynarodowej Wystawy: Magia Papieru
Young International Contest of Contemporary Art, marzec 2011
Galeria Zadra, Warszawa; wystawa indywidualna
Laureat II Konkursu Malarskiego "Zadra" 2009 - zdobywca I miejsca
Finał konkursu Art&Business na "Obraz Roku 2004",Warszawa, 2005
Pałac Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
Zamek Wojnowice
Galeria Zapiecek,  Warszawa
Galeria Na Antresoli,  Wrocław
Galeria DNA, Wrocław
Galeria Artrakt , Wrocław
Galeria Awangarda, Wrocław
Zespół Pocysterski Lubiąż
Galeria DOK, Brzeg Dolny i Wołów Śl.

Oferta

Tycz Viola

Tycz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Fundacji Joana Miro. Laureatka IV edycji programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN i stypendystka MKiDN. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i grupowych podczas najważniejszych prezentacji grafiki współczesnej. Jest artystką multimedialną - uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, wideo, instalację. Jej prace znajdują się w kolekcjach między innymi: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz kolekcjach prywatnych.

Oferta

Urbanek Piotr

Urbanek

Artysta studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał w 2001r. na Wydziale Grafiki w pracowni wklęsłodruku prof. S. Wejmana. W 2017 roku obronił pracę doktorską "Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych" w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach na kierunku Malarstwo, będąc w pracowni prof. W. Łuczaja. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in.: „Kapitał sztuki”; BWA Kielce, „Kobiecość”; wystawa fotografii; Galeria Korekta, Warszawa, „37 Przedwiośnie” BWA Kielce.

Oferta

Wilk Marcin

Wilk Marcin

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Ukończył studia pod kierunkiem prof. Bogdana Chmielewskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Jego prace powstają w oparciu o analizę współczesnego świata. Przywiązuje dużą wagę do tematów, jakie podejmuje. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace pokazywane były poza Polską, w Holandii, Grecji, Austrii i Belgi. Obrazy i plakaty jego autorstwa znajdują się w prywatnych kolekcjach. Przez pewien czas mieszkał i pracował w Brukseli. Obecnie żyje i tworzy w Bydgoszczy.

Oferta

Wroński Andrzej

Wronski-foto

Studia ukończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1968 roku. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: Art. Studio Lines, Wiedeń, Austria (1975); Galsbruck Gallery, Szwajcaria (1976); Galeria Grote, Brechem, Belgia (1977); Galeria Home Art., Nowy Jork, USA (1979); Galeria SCT. Gertrud, Kopenhaga, Dania (1980). Wielokrotnie bywał gościem miesięcznika „Fantastyka” oraz „Nowa Fantastyka”. Jego obrazy prezentowano także w postaci pocztówek oraz folderów.

 

Oferta

Zakrzewski Paweł

Zakrzewski Pawel

Urodzony w 1980 roku w Warszawie, mieszka i tworzy na warszawskim Grochowie. Obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Absolwent Realizacji Tv na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi. Były student Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Multimediów. Malarswto Pawła Zakrzewskiego stylistycznie nawiązuje do estetyki ekspresjonizmu, street artu, nowego ekspresjonizmu czy artbrutu. Na swoim koncie posiada kilka wystaw indywidualnych min w Galerii Nieformalnej w Warszawie czy Galerii Podlskiej oraz udział w licznych wystawach zbiorowych.

Oferta

Zalewska Anna

Zalewska-Anna

Urodzona w 1985 roku. Od początku fascynowała ją szeroko pojęta sztuka.  Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu podczas studiów inżynierskich. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji, nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i  mocno wyróżniającym się efektem artystycznym.
Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometyzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie,  ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

Oferta

Zalewski Michał

Zalewski

Absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom uzyskał w 2012 roku w pracowni prof. Włodzimierza Stelmaszczyka. Obecnie zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem graficznym. Natchnienie czerpie ze sztuki ulicznej (Street-art) łącząc ze sobą malarstwo akrylowe i spray z techniką szablonową.

Oferta

Zawada Ernest

Zawada-zdjecie

Urodzony w 1971 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i doc. Krzysztofa Wyznera (1995). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1995,2007). Nominowany do nagrody Ikara w 2006 roku oraz Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki, a w 2009 roku tytuł profesora nadzwyczajnego. Autor 70 wystaw indywidualnych. Dotychczas brał udział w 75 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in. w Waszyngtonie, Nowym Yorku, Izraelu (Acco), Niemczech, Włoszech (Rzym), Węgrzech (Budapeszt), Ukrainie, Czechach, Słowacji z artystami tej miary, co Igor Mitoraj, Ad Reinhard, Istvan Haasz, Jo Kun, Dominique Chapusit  i innymi. Jego malarstwo reprodukowano w albumie wydanym przez Galerię Prezydencką w Warszawie, obok prac znamienitych malarzy takich jak: Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Tchórzewski, Rajmund Ziemski i innych. Prezentował prace podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie oraz Festiwalu Karuzela Cooltury (obok Franciszka Starowieyskiego). Autor książki ,,Nauka rysunku-ucz się od polskich mistrzów’’. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rzeźbą i instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Aktualnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych (Acco-Izrael, Watykan, Bielsko-Biała) oraz  prywatnych w kraju i na świecie (m.in. kolekcja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego).

Oferta

Zielaskowska Gossia

GossiaZielaskowska

Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2009). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008/2009). Laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra, Galeria Zadra, Warszawa (2008). Uczestniczka Międzynarodowych Targów Sztuki w Stambule, wystawa młodych polskich artystów "Horizon" (Turcja, 2012) oraz SCOPE Miami (USA, 2012). Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (Włochy, 2009). Znalazła się na 19. miejscu w rankingu młodych polskich artystów Kompas Sztuki (2014). Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in.: II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego "Przestrzeń publiczna - Konteksty", Centrum Kultury Zamek, Poznań (2010); Warszawskiego Festiwalu Sztuki Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011); Finału 42.Biennale Bielska Jesień (2015) Galeria BWA Bielsko-Biała; Autorka wystaw indywidualnych, m.in: "Sen z butelki po oranżadzie", Galeria Bekos, Poznań (2008); "Malarstwo", Galeria Zadra, Warszawa(2009); „Kobieca intuicja” oraz "Przestrzeń gestu", Galeria Fibak, Warszawa (2010, 2014); „Lost Map”, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury Zamek, Poznań (2017)

Oferta

Artysta urodził się w 1978r.  Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Filozofia. Autor ponad siedmiuset kolaży oraz asamblaży tworzonych metodą tradycyjną. Pasjonat sztuki dadaistycznej i surrealistycznej, dla którego technika kolażu jest od ponad 11 lat najlepszym środkiem ekspresji oraz pasją, bez której nie wyobraża sobie życia. Pozostaje wierny tradycyjnym środkom, tworząc przy użyciu nożyc, kleju i papierowych elementów.

Swoje prace wystawił w Wyższej Szkole Bankowej (maj 2014 r.) oraz bydgoskiej Klubokawiarni 1138 (wrzesień 2014) gdzie prowadził także warsztaty oraz prezentacje mające na celu przybliżyć uczestnikom, czym jest technika kolażu. W kwietniu 2015 r. zorganizował warsztaty oraz wystawę swoich najnowszych prac w bydgoskiej Galerii „Czytelnia”, natomiast na początku czerwca poprowadzi warsztaty oraz wernisaż prac wykonanych w technice kolażu w ramach festiwalu „Akcja – Reakcja” w Bydgoszczy.  W czerwcu 2015 r. uczestniczył będzie w Festiwalu „Oko nigdy nie śpi”, skupiającym polskich artystów i autorów zajmujących się surrealizmem. Tegoroczna edycja Festiwalu „Oko nigdy nie śpi”, którym towarzyszyć będą wystawy, pokazy filmów oraz koncerty odbędzie się w Lubostroniu, Ostromecku oraz Bydgoszczy.

Jesienią 2015 r. organizuje  wystawę, na której zaprezentuje kolaże i asamblaże, którym towarzyszyć będzie prezentacja mająca na celu przybliżyć arkana tej techniki, począwszy od nurtów dadaistycznych i surrealizmu aż do czasów współczesnych, dzięki czemu odwiedzający będą mogli przekonać się, jak różnorodna jest technika collage polegając na łączeniu odległych wątków i światów oraz wykorzystywanie w pracach rozmaitych przedmiotów pochodzących z codziennego otoczenia twórcy.

Newsletter ikona   Bądź na bieżąco z wydarzeniami