Logo Galeria NEXT

Artyści

 

ZAREJESTRUJ SIĘ   |    ZALOGUJ

Adamczak Małgorzata

admczak-foto

Urodzona w Kozienicach. W roku 1993 rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po pierwszym roku przechodzi do pracowni Profesora Jana Szancenbacha. Po kilku latach w pracowni dostaje wyróżnienie. Wyjazd do Australii przerywa twórczość i kontakt z profesorem, jego opiniami. Zaczyna się nowy okres ciężkiej pracy w Sydney Institute of Technology, w studio malarskim w dzielnicy Pyrmont. Artystka otrzymuje propozycje wystawy z Konsulatu Polskiego i MLC Gallery, potem wystawy pokonkursowe w Global Gallery, Salon The Refuses, Marlene Antico Gallery, udział w zbiorowej wystawie w Saitamie w Museum of Modern Art, Japonia. Po powrocie do Polski kontynuuje studia na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Prof. Sławomira Karpowicza, gdzie w 2000 roku broni pracę dyplomową pt. „Anatomia czasu w martwej naturze”. W 2006 roku otrzymuje stypendium The Pollock-Krasner Foundation, NY, USA www.pkf.org. Obecnie wystawia swe prace w bibliotece w Chrzanowie www.mbp.chrzanow.pl

 

Oferta

Bojdys Rafał

bojdys

Urodził się w 1967 roku w Bielsku-Białej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1988-1993 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uzyskał dyplom w pracowni projektowej doc. Tomasza Jury (plakat) i w pracowni malarstwa i rysunku prof. A.S. Kowalskiego. W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Indywidualne: w 1994 roku wystawa w Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej, 1995- w Galerii Sagan w Essen, 1998 w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej, 1999- w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. Zbiorowe: 1993- Młode malarstwo polskie, Essen, 1994- Praca roku, Galeria ZPAP Katowice (wyróżnienie), 1995- 1.Letni Salon Sztuki, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (wyróżnienie), 1996 - Galeria Sagan, Essen (Niemcy), 1997 - Warszawski Miesiąc Malarstwa, Galeria DAP, Warszawa, 1998 - Zimowy Salon Sztuki, Galeria Bielska BWA, Bielsko Biała (wyróżnienie), 1998 - Salon Beskidy, Cadca (Słowacja), 1999 - XXXIV Ogólnopolska wystawa malarstwa "Bielska Jesień`99", Galeria Bielska BWA, Bielsko – Biała.

Oferta

Delińska Iwona

iwona delińska

Artystka urodziła się w Gdyni. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku w latach 1985-1992. Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Unikatowej u prof. B. Swiderskiej. Aneks W Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Cz. Tumielewicza. Oprócz malarstwa zajmuje się również projektowaniem dzianiny wykonywanej ręcznie. Swoje obrazy prezentowała na wystawach w Trójmieście, Warszawie, Berlinie i Nowym Jorku.

Oferta

CHAZME 718 / Kaliński Daniel /

Chazme

Urodził się w 1980 roku w Laufen w Szwajcarii. Działający pod nazwą CHAZME 718 – absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej . Od 1996 roku związany jest ze street art’em. Zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. W swojej twórczości wykorzystuje mieszankę sprayów, standardowych farb i odcisków gazet. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Szczecin, Kraków. Wystawiał swoje prace w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Berlinie, Monachium i Glasgow.

Oferta

Chrobak Urszula

Chrobak Urszula

W latach 2000-05 studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Dyplom z wyróżnieniem otrzymała na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Tadeusza Gustawa Wiktora. Laureatka nagród krajowych i międzynarodowych w dziedzinie malarstwa.
Uczestniczka wystaw indywidualnych, zbiorowych i międzynarodowych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią.

Oferta

Cieśla Maciej

Ciesla-Maciej-foto

Maciej Cieśla (ur. 1988) - absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby, w pracowni Piotra Błażejewskiego (dyplom w 2013).
Po ukończeniu studiów przez okres dwóch lat poszukiwał rozwiązań technicznych oraz narzędzi wyrazu artystycznego, dzięki którym mógł jak najlepiej, w sposób szczery i nieprzekłamany realizować swoje tematy. Pracował także nad zidentyfikowaniem i uzasadnieniem fundamentów tematycznych.
Tematyka jego prac ewoluowała wraz z poszukiwaniami technicznymi aż udało mu się skrystalizować prywatne, charakterystyczne tematy i postaci powstałe w jego duchowym świecie. Przeplata ironiczne podejście do zła z kobietą zdystansowaną do męskiego ego,  symbolami mitologicznymi oraz folklorystycznymi. Wplata czarty, demony, które same w sobie  ulegają pokusom, wdziękom kobiet, a ich "zło" w zderzeniu z realnym światem jest naiwne, nieszkodliwe, ludzkie. Jego inspiracją jest także natura, światło i forma przyrody.
Od około dwóch lat posługuje się techniką która jest efektem poszukiwań i pracy nad jego malarstwem. Wynika ona z interpretacji postimpresjonizmu, neofowizmu, abstrakcji w formie geometrycznej i symboliki. Z owych interpretacji buduje własny unikatowy styl.
Maluje także pod pseudonimem Polski Thomas, pod którym porusza temat płaszczyzny w malarstwie, a także materii, mikroświata i tematy abstrakcyjne.

Oferta

Cyranka-Pytlik Agnieszka

cyranka avatar

Agnieszka Cyranka-Pytlik (ur.1986)

WYKSZTAŁCENIE:
•    Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, ASP Kraków (2013)
•    Dyplom z rysunku w pracowni dr. Wojciecha Kubiaka, ASP Kraków (2013)
•    Dyplom z fotografii w pracowni prof. Witolda Jacykowa, UŚ (2010)
•    Magister sztuki, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego (2010)
•    Ukończyła Studium Fotografii, Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej (2010)

WYBRANE WYSTAWY:
•    Fundacja 4 Style, "Kompatybilność", wystawa indywidualna, /fotografia/ Kraków (2017)
•    Chelsea Old Town Hall, Parallax Art Fair, /fotografia/ Londyn (2017)
•    Galeria Przy Teatrze - AMARISTO - Teatr Narodowy, "Jasinski&friends V", Wystawa młodych artystów, /fotografia/ Warszawa (2016)
•    Galeria VŠB TUO, "W GŁĄB", Wystawa indywidualna, /malarstwo/ Ostrava (2016)
•    DK Chwałowice, Wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej "Foto-Pein 9", /fotografia/ Rybnik - Chwałowice (2015)
•    ER, Wystawa pokonkursowa XXI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki im. Vincenta Van Gogha, /malarstwo/ Rybnik (2013)
•    Hala Dawnej Drukarni, Biennale w Wenecji Cieszyńskiej, /malarstwo/ Cieszyn (2012)
•    Galeria B&B, "Lanckorona 2011" - Wystawa powarsztatowa, /fotografia/ Bielsko - Biała (2012)
•    Dom Kultury Włókniarzy, Wystawa prac dyplomowych z pracowni fotografii prof. Witolda Jacykowa z Wydziału Artystycznego w Cieszynie, /fotografia/ Bielsko - Biała (2011)
•    DK Chwałowice, Wystawa pokonkursowa Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej "Foto-Pein 5", /fotografia/ Rybnik - Chwałowice (2011)
•    Galeria ODA, Piotrkowskie Biennale Sztuki, /malarstwo/ Piotrków Trybunalski (2011)
•    Galeria "Na Piętrze", Dom Narodowy w Cieszynie, /fotografia/ (2010)
•    Galeria A1, /fotografia/ Kraków (2010)

Oferta

Danielewska-Wietecka Urszula

danielewska-wietecka-profil

Urszula Danielewska, właściwie Urszula Danielewska-Wietecka (ur. 9 lutego 1942 w Bydgoszczy; zm. 5 grudnia 2015 tamże) – polska malarka, projektantka i aranżatorka wnętrz.
W latach 1961-1966 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni Stanisława Borysowskiego. W latach 1966-1980 obok pracy twórczej zajmowała się projektowaniem mody, grafiki reklamowej i malarstwem Pracowała dla takich zakładów jak dla ZPO Kreacja, ZPD Dzianotex oraz Zakładów Obuwniczych Kobra. Brała udział w konkursach i wystawach zbiorowych bydgoskiego środowiska twórców.
Od 1980 roku poświęciła się wyłącznie pracy twórczej. Jesienią 1980 r. otrzymała stypendium Wydziału Kultury Miasta w Ratyzbonie i przez kilka miesięcy malowała i rysowała w Bawarii. W Ratyzbonie odbyła się też jej pierwsza zagraniczna wystawa indywidualna. W 1986 roku otrzymała półroczne Stypendium miasta Spira i Ministerstwa Kultury Nadrenii-Palatynatu, zakończone dużą indywidualną wystawą. Ponadto była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki (1984) oraz Wojewody Bydgoskiego(1987). W latach 1986-1987 odbyła w ramach wymiany kulturalnej podróże studyjne do Wietnamu (1986) i Związku radzieckiego (1987), a w latach późniejszych także do Francji, Tunezji, Egiptu i Jordanii.
W roku 1991 otworzyła w Bydgoszczy własną Galerię pn. „Art-Deko-Gallery”, w której odbywały się kameralne koncerty z udziałem muzyków z Filharmonii Pomorskiej oraz prezentacje malarstwa i grafiki. Była koordynatorem kilku wystaw zagranicznych twórców ze środowiska bydgoskich (m.in.: w Ratyzbonie, Mannheim i Essen)
Ostatnich 15 lat życia poświęciła na projektowanie i aranżacje wnętrz biur, gabinetów lekarskich, kancelarii notarialnych i adwokackich, domów i mieszkań osób prywatnych. Wśród jej zleceniodawców były także instytucje jak np. Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, jeden z dziekanatów Akademii Techniczno-Rolniczej (dzisiaj Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy). Malowała wówczas sporadycznie, głównie na zamówienia, dlatego też z tego okresu zachowały się jedynie nieliczne szkice na papierze i kartonie.
Była członekiem ZPAP Bydgoszcz (1966-1983) i ZPAMiG (od 1984)
W twórczości Urszuli Danielewskiej można wyróżnić dwa zasadnicze okresy: surrealistyczny (po 1976 r.) oraz inspirowany twórczością niemieckiej Grupy „Nowi dzicy” (niem. Neue Wilde). Okres „Dziki” to twórczość od 1986 roku. W tym okresie powstały głównie obrazy dużego formatu na płótnie, ale także na kartonie i papierze. Głównie są to nieco groteskowe postacie ludzkie malowane żywiołowo bez zbędnych szczegółów; początkowo w szarościach a później w kolorach o mocnym natężeniu. W tym okresie często sygnowała swoje prace jako „Dan”
Jej prace znajduję się w zbiorach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, BWA w Rzeszowie, BWA w Olsztynie, Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. Anglii, Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Niemczech, Danii i USA).


Oferta

Domżalski Andrzej

domzalski

Urodzony 3 grudnia 1945 r. w Bydgoszczy, obecnie mieszka w Warszawie; w 1971 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (od 1996 – Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network. Współpracował również jako grafik z wydawnictwami nowojorskimi, stale współpracował m. in. z nowojorskimi galeriami Andrew Kolba i Michaela Kazana, pracował jako architekt w Ehrencrantz and Eckstut Architect Company. W latach 1996-2004 pracował w Warszawie przy projektach i realizacjach architektonicznych. W latach 2004-2008 r. mieszkał i tworzył w Los Angeles, należąc do grupy artystów amerykańskich Venice Beach.
Prezentował swoje malarstwo na Venice Beach, współpracował z galeriami i wydawnictwami w Los Angeles. Od debiutu w 1971 r. w Gdańsku wielokrotnie prezentował swoje malarstwo na wystawach indywidualnych na całym świecie.
Jego prace malarskie i graficzne są reprezentowane w kolekcjach w większości krajów na świecie.

Oferta

Dydo Mariusz

Dydo-Mariusz-foto

Po ukończeniu działu Meblarstwo Artystyczne w PLSP w Tarnowie, dostał się na wydział rzeźby krakowskiej ASP, którą ukończył w 2004r. Przed i w trakcie studiów działał w Autorskiej Grupie Artystycznej Jacka Kucaby "Ruchome Święto". W trakcie studiów brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz dwukrotnie, na zaproszenie Commune de Lorentzweiller, Luksemburg w projektach malarskich "Mieszkańcy Lorentzweiller" i "Pejzaże Lorentzweiller". Po ukończeniu studiów był laureatem nagród i wyróżnień dla obrazów z cyklu www.cykl.dy oraz nagrody Artystycznej Miasta Kraków. W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeum Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Miasta Krakowa pod płytą Rynku Głównego, Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (wspólnie z Zbigniewem Blajerskim). Od roku 2008 tworzy małe cykle rzeźbiarskie w ceramice odlewanej, które tworzą markę Marius Dydo. W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promować markę oraz artystów zaproszonych do jej budowy. Jest autorem projektu figur do wielkopomnikowego założenia architektonicznego dla Fundacji Pomnik Ofiar Katynia. W swojej twórczości inspiruje się liniami przecięć mitologii i sztuki, tradycją mistrzów i wizytą w hipermarkecie.

Oferta

Fronczak Andrzej

Fronczak-FOTO

Uznany polski artysta malarz, uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Udział w ponad 40 wystawach indywidualnych między innymi w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu oraz w ośrodkach polonijnych w Chicago, Detroit i Paryżu. W swoim dorobku posiada udział ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach w tym w 9 o randze międzynarodowej. Członek ZPAP. W 2009r. Nagroda Prezydenta Miasta Włocławka w dziedzinie kultury a w 2012r. wyróżnienie. W 2010r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Jego prace wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Oferta

Jankiewicz Łukasz

Jankiewicz-foto

Z wyksztalcenia jest architektem wnętrz, ukończył Wyższą Szkolę Humanistyczną we Wrocławiu. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z impresjonizmu, ważną rolę w jego pracach odgrywają kolor i faktura wciąż eksperymentuje z różnymi narzędziami malarskimi. Artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą. W grudniu 2014r. w Galerii POSK w Londynie brał udział w zbiorowej wystawie polskiego malarstwa współczesnego „DNA Kobiety”. W listopadzie 2015r. w Galerii DNA we Wrocławiu odbyła się indywidualna wystawa artysty pt. „Symbioza”, gdzie w cyklu obrazów przedstawiał nierozerwalny związek człowieka z naturą. Obecnie jego prace możną oglądać na zbiorowej wystawie w Promenadach Wrocławskich do czerwca 2016 roku. W 2012r. zdobył nagrodę Wydziału Promocji Urzędu Miasta Wrocławia na pokazie "Ubrać Wrocław" za strój inspirowany Iglicą.

Oferta

Jarzymowska Anna

JARZYMOWSKA

Urodzona w Rybniku w 1988 roku, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych
w Katowicach pod kierunkiem prof. Ireneusza Walczaka. Zajmuje się malarstwem mało- i wielkoformatowym. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. W jej malarstwie kluczową rolę odgrywa podświadomość. Obraz powstaje jako odpowiedź na wewnętrzne impulsy i jest czysto intuicyjnym zapisem.

Oferta

Jaszczak Marcin

Marcin Jaszczak

W 2002 roku ukończył Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Swoją edukację kontynuował na Wydziale Edukacji Wizualnej w łódzkiej ASP. W 2013 r. uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. T. Chojnackiego. Autor wystaw indywidualnych: Miejska Biblioteka Publiczna, Tomaszów Mazowiecki (2007); Dom Kultury i Sportu, Poddębice (2006). Uczestnik wystaw zbiorowych: Muzeum Kinematografii, Łódź (2014); Muzeum Miasta Łodzi, Łódź (2014); Wytwórnia, Łódź (2014); Galeria Urzędu Miasta, Łódź (2014); Najlepsze dyplomy ASP, Gdańsk (2013); Miejski Ośrodek Kultury, Konstantynów Łódzki (2013); Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56, Łódź (2012); Cafe Wolność, Łódź (2009); Miejski Ośrodek Kultury, Konstantynów Łódzki (2009).

Oferta

Kacalak Albertyna

Kacalak

Urodziła się 27 czerwca 1988 roku w Łodzi. W latach 2007-2009 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uzyskała dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Janusza Jaroszewskiego oraz z zakresu multimediów w pracowni prof. Pawła Jarodzkiego. Zajmuje się głównie malarstwem, jednak w swoich poszukiwaniach artystycznych sięga także do obszarów sztuki wideo i rysunku. Bierze udział w licznych wystawach krajowych, sympozjach artystycznych i plenerach malarskich.

Oferta

Kołodziejczyk Tomasz

Kołodziejczyk

W latach 1997-2003 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego w 2003 roku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i malarstwem ściennym. Stypendysta Ministra Kultury 2001/2002.

Oferta

Kot Małgorzata

KOT-foto

Studiowała ma Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Stefana Borzęckiego. W latach 1991-1998 była asystentką u prof. Bronisława Chromego na Krakowskiej ASP. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a od roku 2014 ceramiką tworząc pod logiem marki Marius Dydo. Jest autorką ponad 200 medali, kilkudziesięciu statuetek dla instytucji publicznych i osób prywatnych.

 

Oferta

Kuran Tomasz

Kuran

Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dyplom w katedrze Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Joanny Szpor. Studiował również malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego - aneks malarski do dyplomu „studium głowy”. Artysta wszechstronnie wykształcony, doskonale czujący się na polu rysunku, malarstwa, kolażu. Bohaterami jego prac są najczęściej abstrakcyjnie traktowane figury, płaszczyzny które osadza w różnego rodzaju pejzażach, motywach czy kolorystycznej dynamice. Przede wszystkim najważniejszy jest dla niego kolor, dynamika obrazu oraz działania plam czy faktur. Aby to uzyskać często wychodzi po za ramy klasyczne obrazu poprzez łączenie technik., dążąc do tego aby obraz był jak najbardziej ciekawy, twórczy, dający odbiorcy możliwość indywidualnej interpretacji. Jego obrazy to głównie splot emocji bardziej lub mniej wypełnionych uczuciem, bądź gra bliżej nie sprecyzowanych bohaterów ujętych w chwili. Nie tworzy w jednym stylu co jest charakterystyczne dla wielu współczesnych twórców lecz chodzi różnymi, bardzo indywidualnymi ścieżkami - obraz ma być ciekawy, inspirujący, poruszający - stąd w jego twórczości są pejzaże, abstrakcje, grafiki, obrazy monochromatyczne, nie obce mu są takie działania jak chlapanie, przyklejanie, wycinanie czy drapanie. To twórca, którego prace nie zawsze łatwo jest zaakceptować. Współpracuje z galeriami: NEXT, Bellotto, ARTtu, Cavaletto,  Sztuka dla sztuki, 101 i  z domami aukcyjnymi: NEXT - Aukcje Sztuki i Desa Unicum. Ostatnie, ważniejsze indywidualne wystawy malarstwa: w Państwowej galerii Sztuki W Płocku pt.” Chwile emocje uczucia”,  w galerii „Dzwonnica” pt „Święci inaczej” w Warszawie, dwie wystawy we Wiedniu pt. „Emocje w pejzażu” i ostatnio  w Galerii 101 Projekt wystawa pt. „Grenlandia nie jest czarno-biała”.

Oferta

Kwapisz-Grabowska Magdalena

Kwapisz Grabowska

Urodziła się w Gliwicach. Ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych (filia Katowice) w 1999 roku uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej u prof. S. Kluski oraz malarstwa u prof. J. Rykały. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Chelsea International Fine Art Competition w Nowym Jorku. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Berlinie.

Oferta

Laskowski Henryk

LASKOWSKI

Urodzony w 1951r. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Dyplom (1977) z wyróżnieniem w pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Lucjana Mianowskiego. Aneks w pracowni ilustracji i plakatu prof. Waldemara Świerzego. W latach 80.zajmuje się grafiką wydawniczą (ilustracja książkowa, projekty okładek, plakat), rysunkiem oraz sporadycznie malarstwem. Pobyt we Francji,a także podróże do Włoch, Hiszpanii, Anglii spowodowały u niego większe zainteresowanie malarstwem jako medium, które lepiej pozwala opisać otaczającą rzeczywistość. W swoich pracach porusza się w kręgu szeroko pojętej tematyki miejskiej. Interesuje go także pejzaż, natura i człowiek. W jego malarstwie znaleźć można odniesienia do sztuki pop-artu, hiperrealizmu czy surrealizmu. Zazwyczaj przemawia łagodnie, posługując się językiem poetyckiej metafory. Rolę nieodłącznego szkicownika pełni u niego aparat fotograficzny. Uchwycone okiem obiektywu fragmenty rzeczywistości interpretuje przy użyciu środków właściwych malarstwu. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.

2016 – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,  25 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego
2016 – Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz,  wystawa pokonkursowa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. L. Wyczółkowskiego
2015 – Contemporary Polish Art., Parlament Komisji Europejskiej, Helsinki; Finlandia,  2015 – Galeria im. M.E. Andriollego, Nałęczowski Ośrodek Kultury, wystawa pokonkursowa V Międzynarodowego Konkursu na Rysunek
2015 – Galeria CDEF, Olsztyn
2011 – Galeria U  Warszawa
2011 – Kunst aus Polen,  Stuttgart, Niemcy
2010 – Galleria Poliedro, Triest, Włochy
2009 – Paris L’Obsession – Obsesja Paryż; Galeria SD Wilanów
2009 – Widzialne, Niewidzialne; Płocka Galeria Sztuki
2008 – Surrealiści polscy, Galeria SD  Panorama
2007 – Galeria Składnica Sztuki; Warszawa
2003 – Warszawski Przegląd Sztuk Pięknych; DAP Warszawa
2001 – Argonauci III RP,  Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Warszawa
1998 – Dom Darmstadt; Płock
1997 – Miejskie Centrum Kultury; Radom
1994 – Muzeum Wojska Polskiego, wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu ,,Dni Walczącej Warszawy” z okazji 50. Rocznicy Powstania Warszawskiego, Warszawa
1992 – Warszawska Dekada Sztuki
1990 – Muzeum Sportu, Warszawa
1982 – Galerie Atelier2; Paryż, Francja
1979 – 7. Bienal Internacional del Deporte, Barcelona; Hiszpania
1976 – Międzynarodowy Przegląd Grafiki Studenckiej; Kraków
1975 – 3. Biennale Internationale de L’Image, Epinal; Francja

Prace w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego,  oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Oferta

Leszczyńska Danuta

Danuta Leszczynska

W 2004 roku uzyskała  dyplom na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni prof. W. Dudkowiaka z komunikacji wizualnej, który obejmował książkę dla dzieci - teksty i ilustracje oraz prace malarskie Obecnie zajmuje się malarstwem, mieszka w Koszalinie.

Oferta

Malinowski Jacek

Jacek Malinowski

Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W – Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej FreeArt, którego jest prezesem. „Moje obrazy to ciągłe poszukiwanie ruchu, konfrontacja dynamicznych przestrzeni ze statyką płaszczyzn. Odkrywanie kinetyki koloru.”

Oferta

Matyjaszkowicz Karolina

matyjaszkowicz

W 2000 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi a w 2008 r. łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo.  Od zakończenia studiów aktywnie uczestniczy w działaniach środowiska artystycznego, prezentując na wystawach swoje prace malarskie i tkaniny. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Jej obrazy znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Regionalnym Muzeum w Brzezinach, Muzeum w Łowiczu, oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą.  Ważniejsze ostatnie wystawy: 2016r.: ZAŚWIATY w Regionalnym Ośrodku Kulturalnym w Częstochowie i Galerii Bohema Nowa Sztuka w Warszawie, Etnos - w ramach 10. edycji Łódź Design Festival, Trzeci Niezależny Salon Młodych Twórców w Galerii ASP i Galerii Bałuckiej w Łodzi, KREW-WERK - Fundacja Galerii Foksal w Warszawie, WIANEK - w Muzeum w Łowiczu, [zoom] na Szczecin- punkty widzenia, wystawa polskiego malarstwa współczesnego w Filharmonii M. Karłowicza w Szczecinie….

Oferta

Michalska Sylwia

Michalska Sylwia

W latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002r. obroniła dyplom z malarstwa u prof. Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale silnie związana jest z Warmią i Mazurami. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz marynistyczne pejzaże olejne na płótnie.

Oferta

Misztal Joanna

MISZTAL-Joanna

Absolwenta wrocławskiej ASP na Wydziale Ceramiki i Szkła. Malarstwo studiowała w pracowni prof. K. Jarodzkiego. W jej każdej pracy widać umiłowanie do materii przestrzennej (ceramiki). Bardzo wyraźna i zróżnicowana faktura oraz często używane różne odcienie złota nadają specyficzny i niepowtarzalny wygląd malowanym obrazom. Jej prace znajdują się w kolekcjach różnego rodzaju instytucji, a także osób prywatnych w kraju, jak i za granicą.

Oferta

MONSTFUR Gawron Łukasz / Stypka Bartłomiej

monstfur

Bartłomiej Stypka  (urodzony w 1983 roku) i Łukasz Gawron (urodzony w 1984 roku) tworzą artystyczny duet MONSTFUR, nazywany też Potforem. To młodzi artyści wywodzący się z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uprawiają malarstwo, grafikę szablonową, graffiti. Unikają indywidualnego podpisywania prac, sygnując je nazwą grupy. Stypendyści stypendium twórczego Prezydenta miasta Częstochowy. Monstfur rozpoczynał od sztuki ulicy – graffiti, z czasem wypracowując swój indywidualny styl i techniki pracy. W projektach w przestrzeni miejskiej posługują się przede wszystkim grafiką szablonową, do której matryce szablonów są wykonywane ręcznie. W malarstwie chętnie sięgają poza konwencjonalne podobrazia, stosując jako podkłady stare szyldy, tablice informacyjne, skorodowane blachy, kartony. Obok działań w sferze ulicznej, Monstfur pojawia się także w galeriach sztuki. Bywa uczestnikiem imprez i wystaw zbiorowych poświęconych street-artowi, graffiti, technice szablonowej. W październiku 2007 roku duet artystów zaprezentował swoja twórczość podczas Festiwalu Młodej Sztuki Arterie, w 2008 roku podczas Triennale Sztuki Najnowszej (wyróżnienie). Monstfur znalazł się wśród artystów zaprezentowanych w pierwszym albumie poświęconym sztuce przestrzeni publicznej „Polski street-art.”, wydanym w 2010 roku.

Oferta

Mościcki Igor

moscicki

Ukończył z wyróżnieniem 5-letnie Liceum Plastyczne dla dzieci i młodzieży im. Władimira Tatlina w Rosji, a następnie również z wyróżnieniem zasadnicze 5-letnie studia w Technikum Sztuk Pięknych im. K.A. Sawickiego. Będąc na ostatnim roku, pracował jako nauczyciel plastyki. Następnie podjął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. I. Glazunowa w Moskwie na kierunku malarstwo. Z sześcioletnich studiów zrezygnował i przeprowadził się do Polski. W Poznaniu uzyskał tytuł magistra socjologii, następnie rozpoczął studia podyplomowe.

Oferta

Nawrocka Danuta

Danuta Nawrocka

W latach 1985-1990 studiowała na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu .Dyplom w pracowni prof. M. Wiśniewskiego. Studia podyplomowe w zakresie twórczości i zdolności pod kierunkiem prof. W. Limont. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Promocji Wybrzeża ERA - ART w Gdyni oraz Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.
W swojej twórczości wypowiada się poprzez malarstwo i rysunek, rzeźbę, instalacje oraz performance. Szczególnie wyróżnia ją własny styl łączenia rysunku z malarstwem. Niezwykle charakterystyczny dla niej styl w malarstwie wynika z autentycznego przekazu jej filozofii życia. Swoją sztukę prezentuje na wystawach, wystąpieniach indywidualnych i grupowych oraz festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą. Wystawiała m. in. w Niemczech, Turcji, na Ukrainie, w Korei Płd. i we Włoszech.
Artystka ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest zwyciężczynią konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła "Irena" w Inowrocławiu. Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej oraz do kolekcjonerów w Toronto i Nowym Jorku. Uczestniczka XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan na którym reprezentowała Polskę. Jej twórczość pokazała Jang Eun Sun Art Gallery w centrum światowej metropolii w Seulu, Hernandez Art Gallery w Mediolanie, a także Gukje Art Museum w Daegu. Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali  performance art. W czerwcu 2016r. swoją sztukę prezentowała na Berlińskim Festiwalu Sztuki „48 Stunden Neukölln” w Galerii NaKole. Prace Danuty Nawrockiej znajdują się w zbiorach muzealnych, galeryjnych, prywatnych w kraju i zagranicą. Duża kolekcja jej obrazów znajduje się w zbiorach Muzeów Mosan i Daegu w Korei Płd.

Oferta

Nienartowicz Agnieszka

Nienartowicz Agnieszka

Urodzona w 1991 r. w Jeleniej Górze. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2016 roku obroniła pracę dyplomową w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego z aneksem z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej.

W latach 2011-2014 studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2011 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Kilkukrotna stypendystka.

W malarstwie jej głównym zainteresowaniem jest człowiek i to, co wokół niego. Starając się wniknąć świat który go otacza, w prostych sytuacjach, spojrzeniach i gestach próbuje wyłapać jego intymność i tajemnicę. Zaintrygowana momentem zagubienia granicy pomiędzy oryginałem a reprodukcją, w malarstwie realistycznym odnajduje również drogę do poszukiwań perfekcjonizmu, ścierania się z samą sobą oraz do kontemplacji w ciszy, detal po detalu, skomplikowanej tkanki malarskiej.

STYPENDIA:
2015/2016 – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2015/2016 – Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
2014/2015 – Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
2011 – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2010 – Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
2017 – wyróżnienie w IV Triennale Malarstwa ANIMALIS, Chorzów
2017 – finalistka konkursu „Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie”, Poznań
2015 – ’Certificate of Exellence’, Palm Art Award 2015, Niemcy
2015 – finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
2015 – finalistka konkursu Ale Sztuka! – „Młode Polskie Malarstwo”, Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, Kraków
2014 – III miejsce w Międzynarodowym Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach

WYSTAWY INDYWIDUALNE:
2015 – wystawa malarstwa, Galeria Sztuki Współczesnej BCK, Brzeg
2015 – wystawa malarstwa, rysunku i grafiki, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
2015 – „Pół-śnienie” – wystawa linorytu, „Pies i róża”, Gdańsk
2015 – „Istnienie rzeczy’ – wystawa rysunku, galeria Mini, Gdańsk
2011 – wystawa malarstwa i rysunku, galeria “Na Górze” w Jeleniej Górze

WYSTAWY ZBIOROWE:
2017 – wystawa malarstwa, John Natsoulas Art Gallery, Davis, Kalifornia, USA
2017 – wystawa IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Muzeum Kresów w Lubaczowie
2017 – wystawa IV Triennale Malarstwa ANIMALIS, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów
2017 – „Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie” – pokonkursowa wystawa prac finalistów, Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski
2017 – „Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie” – pokonkursowa wystawa prac finalistów, Galeria Miejska Arsenał, Poznań
2017 – „Młode Malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2016.” – Aula Wielkiej Zbrojowni, Gdańsk
2016 – „SPRAWDZAM!” – wystawa młodej sztuki, BWA Jelenia Góra
2016 – „Głęboka Woda – wystawa w procesie”, Gdańska Galeria Miejska 1
2016 – „Sztuka jako gra”, Gdańska Galeria Miejska 2
2016 – wystawa XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
2015 – wystawa konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
2015 – „Jasiński & Friends IV” – wystawa malarstwa, Galeria AMARISTO przy Teatrze Narodowym, Warszawa
2015 – wystawa V Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M. E. Andriollego, Nałęczów
2015 – „Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo” – wystawa pokonkursowa, Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, Kraków
2015 – ‚Tu i tam’ wystawa tkaniny artystycznej – batiku, we współpracy ze Slippery Rock University, Pennsylvania, USA, Dworek Artura GAK, Gdańsk, Poland
2015 – wystawa Wydziału Malarstwa „Wszystko/na/nic” podczas Europejskiej Nocy Muzeów, ASP w Gdańsku
2015 – wystawa grafiki “Mercedes”, Salon Mercedes-Benz, Gdańsk-Oliwa
2015 – wystawa malarstwa studentów Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, Galeria Debiut, Gdynia
2015 – wystawa rysunku “Wszystko za 16”, 16deko, Sopot
2014 – „Małe formy w grafice i rzeźbie”, ASP w Gdańsku
2014 – ‚Prolog’, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk
2014 – ‚Eksperyment’, Martha Gault Art Gallery, Maltby Center, kampus Slippery Rock University, Pennsylvania
2014 – wystawa sztuki włókna “Kontrasty” we współpracy ze Slippery Rock University – Pennsylvania, ASP w Gdańsku
2014 – wystawa sztuki włókna „Eksperyment”, galeria Refektarz, Kartuzy
2014 – wystawa VI Ogólnopolskiej Wystawy Rysunku “Rysować tak i tak”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń
2014 – wystawa “Noc” podczas Europejskiej Nocy Muzeów, ASP w Gdańsku
2014 – wystawa Międzynarodowych Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach
2014 – III Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Alternatywy 33”, Galeria 33, Ostrów Wielkopolski
2011 – “Portret Kamienicy” w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu

WAŻNIEJSZE PUBLIKACJE:
„Guía de arte „LEONARDO 2017”, wyd. Galería Artelibre, Hiszpania, ISBN 13 : 978-84-697-3451-3

INNE:
2017 – preselekcja do drugiego etapu konkursu 9 edycji Figurativas 2017, Barcelona, Hiszpania
2015 – realizacja wielkoformatowego malarstwa ściennego na jednej z głównych ścian wewnątrz Gdyńskiego Centrum Filmowego, Gdynia
2014 – udział w projekcie „Re-Akcje 2” połączonym z wystawą, organizowanym przez ASP w Gdańsku
2013 – realizacja autorskiego projektu muralu w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu

Oferta

Nowacki Adam

Adam Nowacki

Artysta urodził się w 1967 roku w Bydgoszczy. Studia odbył na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku w pracowni projektowania graficznego prof. Jerzego Krechowicza oraz w pracowni malarstwa prof. Henryka Cześnika. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskał w 1994 roku, z aneksem w dziedzinie grafiki warsztatowej prowadzonej przez prof. Wiesława Dębskiego. Prace wykonuje na kartonie w technice własnej, mieszanej. Ostatnia indywidualna wystawa: 2013r. – Galeria Kantorek, Bydgoszcz, ostatnia wystawa zbiorowa: 2015 – Spotkanie w realu 2, Muzeum. Koszalin.

 

Oferta

Painta Marcin

Painta Marcin

Studia w latach 2002 – 2007 na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Grafika warsztatowa. Dyplom zrealizowany w pracowni druku płaskiego prowadzonej przez prof. Grzegorza Banaszkiewicza i prof. Krystynę Szwajkowską. Od 2012 roku należy do interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką.

Oferta

PENER / Świątecki Bartek /

PENER

Od 1996 roku związany ze sceną graffiti i street-artem. W 2006 ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Tworzy obrazy, murale, graffiti i instalacje. Pracuje jako nauczyciel malarstwa w szkole średniej - plastycznej. Jego prace to mieszanka abstrakcji i tradycyjnego graffiti, sztuki wysokiej i tak zwanej kultury „młodych”. W swoich pracach posługuje się nieregularnymi, geometrycznymi formami. W obszarze jego zainteresowań znajdują się kształty, formy, a także rytm kolorów.

Oferta

Piskozub Paweł

piskozub profil

Absolwent Wydziału Hisorycznego i Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z zakresu malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Muzykolog, kompozytor, arteterapeuta. Brał udział w kilku malarskich wystawach zbiorowych na terenie kraju. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Oferta

Ryfa Krzysztof

Ryfa Krzysztof

Absolwent PWSSP w Poznaniu (obecnie ASP). Uzyskał status artysty plastyka MKiS w 1986r. w dziedzinie malarstwa.  Należy do ZPAP okręg poznański. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Brałem udział w licznych przeglądach Twórczości Artystycznej Nauczycieli Plastyków: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej - Kalisz, Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli - Lublin, Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki - Rzeszów, Salon Plastyki Egeria - Ostrów Wielkopolski, Ogólnopolskie Triennale Akwareli - Lublin, Bielska Jesień – Bielsko Biała, Arsenał 88 - Warszawa, Cztery Pory Roku - Szczecinek, Ostrowskie Biennale Grafiki i Rysunku - Ostrów Wielkopolski, Ogólnopolski Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego – Katowice, Międzynarodowa Wystawa „Bez granic” - Biała Podlaska, Twórczość Plastyczna Nauczycieli Galeria - Kalisz. Uczestniczyłem w wielu plenerach w kraju i za granicą, swoje prace prezentuje na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych uzyskując nagrody i wyróżnienia.

Oferta

Serwin Magdalena

Serwin

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na kierunku Sztuki Użytkowe. Uzyskała w 2006r. dyplom ze specjalizacji: Grafika Użytkowa.  Pod okiem wspaniałych artystów zgłębia sztuki malarskie, graficzne jaki i fotograficzne. Jest w znacznej mierze samoukiem, dla której malarstwo jest pasją a zarazem czymś w rodzaju spokoju, oddechu od codziennych spraw. Malarstwo olejne towarzyszy jej od najmłodszych lat, lecz zostało w czasie zaniedbane. Prace artystki charakteryzują się gustownym kontrastem, przełamaniem szarości, czerni ciepłymi barwami. Tematy prac są różne, nie da się ich sklasyfikować - maluje co widzi, co czuje w danej chwili. W dalszym ciągu szuka nowych wyzwań i dąży do perfekcji. Wierzy że, wszystko jeszcze przed nią. Wystawy: 2014 – Art Off wystawa zbiorowa w Chorzowie. 2015-2016 – Malarstwo Olejne wystawa indywidualna w Filharmonii Opolskiej w Opolu. 2016 – udział w Aukcji Charytatywnej NIE WYPADA NIE POMAGAĆ w Bielsku-Białej.

Oferta

Stern Mirella

Stern Mirella

Ukończyła krakowską Akademię Pedagogiczną na wydziale: sztuka, (dyplom z malarstwa - pracownia dr. Aleksandra Pieńka). W latach 2000-10 brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Obecnie kontynuuje indywidualną pracę twórczą oddając się malarstwu i projektowaniu scenografii do przedstawień teatralnych. Głównym tematem prac artystki jest człowiek. Malarka chętnie posługuje się określeniem "człowiek widziany od wewnątrz". Najczęściej przedstawia ludzi pod postaciami drewnianych lalek, marionetek, kamiennych posągów, pozwalając im samym opowiadać własną, krótką historię na moment zatrzymaną w obrazie.

Oferta

Stępniak Małgorzata

Stepniak zdjecie

Urodzona w 1973r. w Częstochowie. W latach 1993-98 studiowała na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Od 2005r. Członek Zarządu Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie oraz pomysłodawca i kurator wszystkich edycji wystawy "8 KOBIET". Wybrane wystawy: 2015-Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów, 2014- Galeria Cassinos Poland, Warszawa, 2014- Gra, Galeria Grodzka, Kraków, 2014-Gra, Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, 2013- Malarstwo, Absurd 228, Warszawa. Artystka mieszka i tworzy w Częstochowie.

Oferta

Ślusarczyk Marzena

slusarczyk

Urodziła się w Katowicach w 1976 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2003 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Stypendystka stypendium Prezydenta miasta Gdańska (2001/2002). Finalistka konkursu Obraz roku 2003 w Warszawie oraz XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku.

Oferta

Środowska Katarzyna

kasia-srodowska-300x300

Zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym i akrylowym. Inspiracje do swoich obrazów czerpie z wyobraźni oraz licznych podróży. W malarstwie artystka poszukuje prostoty i harmonii. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy realistyczne. Umiejętności malarskie szlifowała pod okiem artysty Andrzeja S. Grabowskiego oraz Konrada Wieniawy-Narkiewicza. Ważniejsze osiągnięcia: Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej ”Paleta”; Dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych, Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Ważniejsze wystawy: 2016 – wystawa indywidualna, Żywa Galeria Artbistro Stalowa52, Warszawa; 2015 – wystawa indywidualna PROM Kultury, Warszawa; Wystawa zbiorowa poplenerowa w Wilanowie, Warszawa; 2013 – wystawa zbiorowa w Nieborowie; 2012 – wystawa zbiorowa, Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce, Warszawa; 2011 – wystawa zbiorowa, „Światło- cień” Dom Kultury Zacisze, Warszawa; Pokonkursowa wystawa zbiorowa Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Paleta”, Warszawa; 2010- wystawa indywidualna, Galeria Orla, Ząbki.

Oferta

Tchórz Katarzyna

TCHORZ

Malarka, samouk, redaktorka działu plastycznego w sZAFie. W sztuce nie szuka ukojenia, ani idealnego piękna, a nasycenia intensywnością różnorakich emocji. Malarstwo pozwala jej na przeżywanie każdego doświadczenia po raz kolejny, ale w pełniejszym i głębszym wymiarze, staje się językiem do porozumienia ze światem i sobą. Wierna sobie i wciąż poszukująca.

Oferta

Tomalak Stanisław

Tomalak-Stanislaw

Urodzony w 1955r. w Brzegu Dolnym. Od 2011r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu. Prace mają zróżnicowaną powierzchnię.

Oferta

Tycz Viola

Tycz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Fundacji Joana Miro. Laureatka IV edycji programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN i stypendystka MKiDN. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i grupowych podczas najważniejszych prezentacji grafiki współczesnej. Jest artystką multimedialną - uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, wideo, instalację. Jej prace znajdują się w kolekcjach między innymi: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz kolekcjach prywatnych.

Oferta

Urbanek Piotr

Urbanek

Artysta studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał w 2001r. na Wydziale Grafiki w pracowni wklęsłodruku prof. S. Wejmana. W 2017 roku obronił pracę doktorską "Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych" w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach na kierunku Malarstwo, będąc w pracowni prof. W. Łuczaja. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in.: „Kapitał sztuki”; BWA Kielce, „Kobiecość”; wystawa fotografii; Galeria Korekta, Warszawa, „37 Przedwiośnie” BWA Kielce.

Oferta

Wilk Marcin

Wilk Marcin

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Ukończył studia pod kierunkiem prof. Bogdana Chmielewskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Jego prace powstają w oparciu o analizę współczesnego świata. Przywiązuje dużą wagę do tematów, jakie podejmuje. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace pokazywane były poza Polską, w Holandii, Grecji, Austrii i Belgi. Obrazy i plakaty jego autorstwa znajdują się w prywatnych kolekcjach. Przez pewien czas mieszkał i pracował w Brukseli. Obecnie żyje i tworzy w Bydgoszczy.

Oferta

Wroński Andrzej

Wronski-foto

Studia ukończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1968 roku. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: Art. Studio Lines, Wiedeń, Austria (1975); Galsbruck Gallery, Szwajcaria (1976); Galeria Grote, Brechem, Belgia (1977); Galeria Home Art., Nowy Jork, USA (1979); Galeria SCT. Gertrud, Kopenhaga, Dania (1980). Wielokrotnie bywał gościem miesięcznika „Fantastyka” oraz „Nowa Fantastyka”. Jego obrazy prezentowano także w postaci pocztówek oraz folderów.

 

Oferta

XY ankamierzejewska

Mierzejewska-Anka

Artystka obroniła dyplom na wrocławskiej ASP, jest stypendystką Ministra KiDzN oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.W latach 1991/92 stypendium i studia The College of St. Catherine w St. Paul, MN, U.S.A, 19992/98 studia – pracownia litografii prof. Basaj i prof. Frąckiewicza ASP Wrocław, 1998 dyplom - malarstwo sztalugowe pracownia prof. Konrada Jarodzkiego. Maluje ekspresyjnie duże formaty. Używa farb akrylowych. Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest zderzenie rysunku z płaszczyznami czystych płasko położonych kolorów. Eksperymentuje z różnymi podkładami malarskimi, o wyjątkowej fakturze i kolorze, które często stają się częścią kompozycji obrazu. Brała udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą, mn. w prestiżowej wystawie " Malarstwo Polskie XX w." w warszawskiej Zachęcie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach między innymi w kolekcji  Zachęty oraz Muzeum Miejskiego Wrocławia.
Nagrody i wyróżnienia:
2012  - stypendium Samorządu Województwa Dolnoślaskiego
2007 - stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2003  - 2 miejsce i 8 wyróżnień na konkursie: Dobra wiadomość w fotografii, MCK Warszawa
Wystawy indywidualne:
2015 ZAZROŚĆ O ZIELONE, Muzeum Galowice
2015 akcja : KOLEJKA, przed Galerią Miejską, Wrocław
2014 direct painting, Galeria Miejska, Nowy York, Londyn, Berlin, Paryż, Tokyo, Wrocław
2014 Nawet o Tym Nie Myśl, POCO Galeria, Wrocław
2013 Dobry Malarz To Sławny Malarz, Galeria M Odwach, Polska
2013 WYBRAŁAM CIEBIE, Galeria pod plafonem, Wrocław
2012 What's up?, Galerie Pokusa, Wiesbaden

Oferta

Zakrzewski Paweł

Zakrzewski Pawel

Urodzony w 1980 roku w Warszawie, mieszka i tworzy na warszawskim Grochowie. Obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Absolwent Realizacji Tv na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi. Były student Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Multimediów. Malarswto Pawła Zakrzewskiego stylistycznie nawiązuje do estetyki ekspresjonizmu, street artu, nowego ekspresjonizmu czy artbrutu. Na swoim koncie posiada kilka wystaw indywidualnych min w Galerii Nieformalnej w Warszawie czy Galerii Podlskiej oraz udział w licznych wystawach zbiorowych.

Oferta

Zalewska Anna

Zalewska-Anna

Urodzona w 1985 roku. Od początku fascynowała ją szeroko pojęta sztuka.  Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu podczas studiów inżynierskich. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji, nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i  mocno wyróżniającym się efektem artystycznym.
Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometyzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie,  ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

Oferta

Zalewski Michał

Zalewski

Absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom uzyskał w 2012 roku w pracowni prof. Włodzimierza Stelmaszczyka. Obecnie zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem graficznym. Natchnienie czerpie ze sztuki ulicznej (Street-art) łącząc ze sobą malarstwo akrylowe i spray z techniką szablonową.

Oferta

Zawada Ernest

Zawada-zdjecie

Urodzony w 1971 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i doc. Krzysztofa Wyznera (1995). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1995,2007). Nominowany do nagrody Ikara w 2006 roku oraz Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki, a w 2009 roku tytuł profesora nadzwyczajnego. Autor 70 wystaw indywidualnych. Dotychczas brał udział w 75 wystawach zbiorowych. Wystawiał m.in. w Waszyngtonie, Nowym Yorku, Izraelu (Acco), Niemczech, Włoszech (Rzym), Węgrzech (Budapeszt), Ukrainie, Czechach, Słowacji z artystami tej miary, co Igor Mitoraj, Ad Reinhard, Istvan Haasz, Jo Kun, Dominique Chapusit  i innymi. Jego malarstwo reprodukowano w albumie wydanym przez Galerię Prezydencką w Warszawie, obok prac znamienitych malarzy takich jak: Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Władysław Hasior, Jerzy Tchórzewski, Rajmund Ziemski i innych. Prezentował prace podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie oraz Festiwalu Karuzela Cooltury (obok Franciszka Starowieyskiego). Autor książki ,,Nauka rysunku-ucz się od polskich mistrzów’’. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rzeźbą i instalacją. Jest autorem happeningów w przestrzeni publicznej. Aktualnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych (Acco-Izrael, Watykan, Bielsko-Biała) oraz  prywatnych w kraju i na świecie (m.in. kolekcja Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego).

Oferta

Zielaskowska Gossia

GossiaZielaskowska

Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2009). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008/2009). Laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra, Galeria Zadra, Warszawa (2008). Uczestniczka Międzynarodowych Targów Sztuki w Stambule, wystawa młodych polskich artystów "Horizon" (Turcja, 2012) oraz SCOPE Miami (USA, 2012). Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (Włochy, 2009). Znalazła się na 19. miejscu w rankingu młodych polskich artystów Kompas Sztuki (2014). Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in.: II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego "Przestrzeń publiczna - Konteksty", Centrum Kultury Zamek, Poznań (2010); Warszawskiego Festiwalu Sztuki Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011); Finału 42.Biennale Bielska Jesień (2015) Galeria BWA Bielsko-Biała; Autorka wystaw indywidualnych, m.in: "Sen z butelki po oranżadzie", Galeria Bekos, Poznań (2008); "Malarstwo", Galeria Zadra, Warszawa(2009); „Kobieca intuicja” oraz "Przestrzeń gestu", Galeria Fibak, Warszawa (2010, 2014); „Lost Map”, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury Zamek, Poznań (2017)

Oferta

Artysta urodził się w 1978r.  Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Filozofia. Autor ponad siedmiuset kolaży oraz asamblaży tworzonych metodą tradycyjną. Pasjonat sztuki dadaistycznej i surrealistycznej, dla którego technika kolażu jest od ponad 11 lat najlepszym środkiem ekspresji oraz pasją, bez której nie wyobraża sobie życia. Pozostaje wierny tradycyjnym środkom, tworząc przy użyciu nożyc, kleju i papierowych elementów.

Swoje prace wystawił w Wyższej Szkole Bankowej (maj 2014 r.) oraz bydgoskiej Klubokawiarni 1138 (wrzesień 2014) gdzie prowadził także warsztaty oraz prezentacje mające na celu przybliżyć uczestnikom, czym jest technika kolażu. W kwietniu 2015 r. zorganizował warsztaty oraz wystawę swoich najnowszych prac w bydgoskiej Galerii „Czytelnia”, natomiast na początku czerwca poprowadzi warsztaty oraz wernisaż prac wykonanych w technice kolażu w ramach festiwalu „Akcja – Reakcja” w Bydgoszczy.  W czerwcu 2015 r. uczestniczył będzie w Festiwalu „Oko nigdy nie śpi”, skupiającym polskich artystów i autorów zajmujących się surrealizmem. Tegoroczna edycja Festiwalu „Oko nigdy nie śpi”, którym towarzyszyć będą wystawy, pokazy filmów oraz koncerty odbędzie się w Lubostroniu, Ostromecku oraz Bydgoszczy.

Jesienią 2015 r. organizuje  wystawę, na której zaprezentuje kolaże i asamblaże, którym towarzyszyć będzie prezentacja mająca na celu przybliżyć arkana tej techniki, począwszy od nurtów dadaistycznych i surrealizmu aż do czasów współczesnych, dzięki czemu odwiedzający będą mogli przekonać się, jak różnorodna jest technika collage polegając na łączeniu odległych wątków i światów oraz wykorzystywanie w pracach rozmaitych przedmiotów pochodzących z codziennego otoczenia twórcy.

Newsletter ikona   Bądź na bieżąco z wydarzeniami