Logo Galeria NEXT

Aukcje

 

Jacek Jarczewski (ur. 1962 r. Rawicz)

Jarczewski2

Malarz polski, tworzy autorskie malarstwo haptyczne. Pochodzi z rodziny herbu Nałęcz.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby (obecne ASP Wrocław). Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1988 roku z Malarstwa i Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce w pracowniach: prof. S.R. Kortyki, prof. M. Zdanowicza.
Obecnie profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prowadzi Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych.
Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz projektowanie witraży. Jako kurator zorganizował 16 międzynarodowych i ogólnopolskich, zbiorowych wystaw plastycznych, 14 konferencji i seminariów naukowych oraz kilkadziesiąt wystaw indywidualnych.
Brał udział w 43 wystawach indywidualnych oraz 132 wystawach zbiorowych. Obrazy w zbiorach prywatnych w : Niemczech, Francji, Holandii, Belgi, Szwajcarii, USA, Polsce.
Zrealizował kilkanaście realizacji witrażowych m.in. cztery witraże na Jasnej Górze w Częstochowie, Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu, obiektach muzealnych – Centrum Ducha Gór w filii Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie. Pierwsze witraże powstały dla Domu Kultury w Rawiczu i ozdabiają sale widowiskową od 1988 roku.
Jest autorem wydawnictw: książkowych i katalogowych oraz datowników, stempli i kartek pocztowych.
Artysta od początku pracy artystycznej tworzy autorską technikę malarską nazwaną malarstwem haptycznym, którego zadaniem jest uruchomienie zmysłu dotyku w pełnym odbiorze obrazu.

Oferta

< Powrót
Wyników 1 - 2 z 2

Jarczewski Jacek

Ceny obrazów dostępne są w siedzibie galerii. Zapytaj o cenę: info@galerianext.pl

Jacek Jarczewski, Struktury natury 4, technika haptyczna na płótnie, 60 x 80 cm, 2017 r.

Struktury natury 4, 2017 r.

technika haptyczna na płótnie, 60 x 80 cm
cena: 3.000 PLN zamawiam

Jacek Jarczewski, Struktury przestrzeni, 80 x 100 cm, technika własna, 2017 r.

Struktury przestrzeni, 2017 r.

technika własna, 80 x 100 cm
cena: 4.600 PLN zamawiam

Newsletter ikona   Bądź na bieżąco z wydarzeniami